Wpis z mikrobloga

Ostatnio do nas do zespołu dołączył stażysta na pełny etat i po miesiącu się okazało, że do niczego się nie nadaje ale trzeba go potrzymać do końca umowy i chłop siedzi w domu na zdalnym, nic nie robi i dostaje 4.4k netto miesięcznie XD #pracbaza #korposwiat #neet
  • 74
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 62
@dexterpol: zajebiście ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potem, jako że już ma doświadczenie i gadane, pójdzie na juniora do jakiejś firmy gdzie dostanie 6 albo lepiej i nauczy się czegoś albo nie. Posiedzi 2-3 lata, jego zespół zwolni się dwa razy więc zostanie awansowany z automatu na mida a jak będzie miał szczęście to i na seniora. Wtedy jako pełnoprawny specjalista dołączy do kolejnego gunwokorpo zarabiając paręnaście
  • Odpowiedz
@bartosaq: @Lapidarny: Robi na koniec dnia raport co zostało zrobione a co nie i czasami jakiegoś maila wyśle. Każdy z nim rozmawiał żeby się ogarnął, nauczył się podstaw Excela (serio moja mama ma 54 lata a potrafi robić tabelki), nie przyniosło to efektów, rozmawialiśmy z TL a on widocznie boi mu się powiedzieć w twarz jak stoi sytuacja i czeka aż mu sie umowa skończy i pewnie mu
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: Chłopak jest na umowie zlecenie, więc nawet dyscyplinarka nie wchodzi w grę, nie jestem osobą decyzyjną, cały zespół wyraził swoje niezadowolenie, trzeba poczekać jeszcze 2 miesiące i tyle..
  • Odpowiedz
@Mirekzkolega był kiedyś taki mem co pokazywał czym się różnią ludzie na produkcji, a ludzie w biurze. Niby dzieli ludzi wykształcenie, ale wiele rzeczy mają wspólnych. No i właśnie największym tego efektem jest dzielenie się wiedzą z kimś nowym, bo wiadomo "nowy jest, ale to musi umieć, ja go nie będę uczył, a weź z takim tylko cały czas pyta i docieka..."
  • Odpowiedz
Tak bo dyscyplinarka nie istnieje, powód - nie wypełnienie obowiązków służbowych wynikających z umowy. A wiec takie głupoty możesz wrzucać na swoje grupie fb dla kucy konfederackich xD


@Krzysztof53647: Tak to wygląda w wielkim, zagranicznym korpo, w którym kogoś na umowie o pracę można zwolnić dopiero po odbębnieniu ponad półrocznego planu naprawczego, a dopiero potem go zwolnić przez rozwiązanie umowy. Dyscyplinarka ani natychmiastowe zwolnienie nie wejdzie w grę, bo nikt
  • Odpowiedz
No niestety, ogólnie firma zatrudnia w miarę ogarniętych ludzi ale się tak trafiło. Wyobraźcie sobie, że odpalamy Excela a facet się pyta jak dodać do siebie dwie komórki i nie wie, że to jeden wielki kalkulator (!!!!). Zastanawiałem się jak w ogóle na studiach biznesowych można nie wiedzieć co to jest Excel i jego podstawowej obsługi i jak on przeszedł rozmowę kwalifikacyjną. Po jakimś czasie jak go poznałem to wyszło, że świetnie
  • Odpowiedz
@dexterpol Lol sam kiedyś tak miałem. Powiedziałem im dajcie mi znać jeśli uznacie ze sie nie nadaje to sobie poszukam coś szybciej. Oczywiście powiedzieli mi dały tydzień wcześniej xD. Ale #!$%@? przynajmniej darmowa kasa była przez 3 miesiące
  • Odpowiedz