Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pytanie #elektronika #telewizory #gwarancja #mediamarkt
Mircy, kupiłem ok 4,5 roku temu TV LG 55' HDR w MM. Znając przez lata realia angielskie, bez wahania dokupiłem rozszerzoną gwarancję/ubezpieczenie na łącznie 5 lat. W UK to była formalność przy "insurance": duża wada lub uszkodzenie i dostawałeś nowy sprzęt lub zwrot kasy.
Zaczynam się obawiać że w PL to nie będzie tak wesoło...

Od kilku dni pojawiły mi się fioletowe plamy i niedoświetlone "chmury" jak na załączonym foto. Wydaje mi się że się powiększają. Śnieżnych scen nie da się oglądać - wszystko w odcieniach różu i fioletu. Zdiagnozowałem sobie uszkodzone podświetlenie matrycy.

Czy ktoś z Mirków korzystał kiedykolwiek z tej "rozszerzonej gwarancji" w Mediamarkt? Jest w ogóle szansa tam coś ugrać?
Może ktoś ma sprawdzony sposób jak przygotować zgłoszenia?
Jeśli nie to czy warto lub w ogóle można to naprawić w sensownych pieniądzach?
Nadaske - #pytanie #elektronika #telewizory #gwarancja #mediamarkt 
Mircy, kupiłem ok...

źródło: comment_16416286942IqIYXrICJrUEH0c5JTBTK.jpg

Pobierz
  • 9
@Nadaske: Miałem rozszerzoną gwarancje na TV ale w RTVeuroAGD. Jak mi go sprzedawali z uśmiechem na ustach zaproponowali żeby w ostatnich miesiącach tej gwarancji wyświetlić tarcze i poćwiczyć rzucanie siekierą. Faktycznie było tak że cokolwiek mi się by z nim nie stało mieli spróbować naprawić/oddać ten sam model/zwrócić pieniądze.

Ściągnąłem go ze ściany i w okularach (BHP!!!) walnąłem nim parę razy w szafeczkę nocną. Efektem była tylko pęknieta matryca. Żałuję że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ToTylkoMojeZdanie: w sensie, wymienili ci tą matrycę i oddali stary tv? Bo ogólnie z tego LG jestem zadowolony. Dałem wtedy prawie 4k za niego i Nawet z wymienionym podświetleniem chętnie go sobie zostawię.
Muszę odkopać umowę, bo może faktycznie żeby zdarzył się jakiś "mokry wypadek" i szkoda całkowita...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: model to LG 55UJ6307
Warto coś takiego naprawiać?
Jak sprawdziłem, dodatkową opłatą wynikała z umowy serwisowej a nie ubezpieczenia. Czyli teoretycznie jedynie naprawią podświetlenie lub zwrócą 40% wartości maksymalnie :/
55UJ6307


@Nadaske: Listwy led około 260zł, ja za wymianę w 55" biorę 300. Jak nigdy tego nie robiłeś i nie masz odpowiednich narzędzi to na 90% rozwalisz matrycę. Do nauki lepsze są 32" ( ͡° ͜ʖ ͡°)