Wpis z mikrobloga

Sekiro jest chyba najbardziej udaną grą od #fromsoftware i moim zdaniem o wiele lepszą niż #darksouls #bloodborne i #demonsouls ponieważ poza możliwością zrobienia pauzy to sama gra ma fabułę trzymającą się kupy oraz jest w miare liniowa przez co można ją przechodzić bez konieczności oglądania walkthrough na youtube, mechanika walki i jej płyność też jest sporo lepsza.

Mam nadzieje że będzie druga część
#sekiro
SiewcaZaglady - Sekiro jest chyba najbardziej udaną grą od #fromsoftware i moim zdani...

źródło: comment_1641577908GQmo7vI36kYXNBJop4NzQs.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SiewcaZaglady: może się kiedyś skuszę chociaż samurajowe klimaty nie należą u mnie do zbyt lubianych. Już za samo to będzie niżej niż Dark Souls czy Bloodborne. Chociaż wierzę na słowo, że walka jest bardziej satysfakcjonująca :)
@SiewcaZaglady: z drugiej strony można powiedzieć, że wszystkie wymienione przez Ciebie zalety (no poza ostatnią, choć i tak wolałem DS) to wady, a na dodatek przez nie trudność jest przeniesiona na inne elementy, te zręcznościowe. Mnie odpycha uniwersum, jakoś się nie mogę przekonać
ponieważ poza możliwością zrobienia pauzy to sama gra ma fabułę trzymającą się kupy oraz jest w miare liniowa przez co można ją przechodzić bez konieczności oglądania walkthrough na youtube, mechanika walki i jej płyność też jest sporo lepsza.


@SiewcaZaglady: @Majki992: jak kto woli, liniowosc, brak aspekow rpg, poziomow, statystyk, ekwipunku itp strasznie zmniejsza "replay value". Przeszedlem raz, widzialem zakonczenia itp i nie mam kompletnie pokusy zeby zagrac jeszcze raz w
@SiewcaZaglady: dla mnie największym minusem jest fakt, że moje ulubione shura ending pozbawia mnie 1/4 bossów i przy replayach nie powtarzam go tylko dlatego, żeby nie pozbawiać się dalszej zabawy w Źródlanym Pałacu. Nie znoszę panicza Kuro, niech ginie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Bardzo odpowiada mi za to dynamika tej gry i lubię ją na równi z ukochanym DS1 - chyba właśnie dlatego, że bardzo różni się
@SiewcaZaglady: Mi też najbardziej się podoba ogólnie, fakt klimaty samurajskie niby nie do końca dla mnie, wolę to co było w ds1, ds2 i ds3 ALE WALKA to jest po prostu poezja, zwłaszcza jak się wyrobisz i nauczysz używać protez to się po prostu przyjemnie walczy (przez pierwsze przejście używałem chyba tylko czasem petard i siekiery, uważałem że fajne bajery ma ale to bezużyteczne w większości. No myliłem się, po prostu
@SiewcaZaglady: Najlepsze w Sekiro poza systemem walki jest według mnie cała jakość tej gry. W przeciwieństwie do chociażby Dark Souls 3, większość bossów trzyma bardzo wysoki poziom i na każdym etapie gry jestem podekscytowany myśląc o kolejnej walce z bossem. Jak przechodziłem Dark Souls 3 to mimo takiego se buildu #!$%@?łem bossów na lewo i prawo. Nawet Pontiff Sulyvahn na którego byłem najbardziej podekscytowany zginął za pierwszym razem. Poza paroma wyjątkami
@SiewcaZaglady: Sekiro to syf i widać to nawet po liczbie graczy - obie gry mają taką samą liczbę posiadaczy według steamspy (między 5m a 10m), a mimo to w DS3 gra 2-3x więcej graczy (zależy od pory).

W sekiro jedyna viable strategia to bycie agresywnym i parowanie wszystkiego. Jak zechcesz grać bezpiecznie, wszystkiego unikać czy też blokować tarczą, to gry raczej nie ukończysz. We wszystkich soulsach za to (bo sekiro nie
@wideokojimbo: przejdź sobie jeszcze raz sekiro, większość bossów za pierwszym też pójdzie, no chyba, że nie nauczyłeś się grać xd

@Kliko: w ds3 gra więcej graczy bo raz, niedługo elden ring a dwa, jest multi.