Wpis z mikrobloga

  • 218
Jutro miałem zawieźć Babcie na szczepienie, ale dzisiaj przyszedł do niej listonosz (z rentą) i nagadał głupot o depopulacji i że umrze na serce po szczepionce. Babcia lvl 87 właśnie mi oznajmiła, że nie chce się szczepić. Kręcić aferę na poczcie? #koronawirus #pocztapolska
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@borgionv tak, starsi ludzie niestety często z powodu wieku zachowują się jak dzieci i nie myślą jasno, tobie ten poziom dzbanizmu udało się już teraz osiągnąć także współczuję na starość xD
  • Odpowiedz
@deziom: To w takim razie przykre ze taka osoba jest sama i prawdopodobnie jej jedyny rozmówca to listonosz :))
I mi tu nie wypisuj o poziomach dzbaniku bo byś się przeraził ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zapomniałeś że ten tag to same antyszczepy :)? Jednak szury to jest stan umysłu. Jeszcze trafiają do mnie argumenty, że 20 latek ma niskie ryzyko, ale oni chcą Cie namówić żebyś nie szczepił babci 80+, gdzie prawdopodobienstwo ze nie przeżyje covida to ponad 10%


@Atx0937: sam się szczepiłem ale tu serio nie wiem po co. 2 dawki są, przechodziła już covid - i co ma zmienić w jej życiu dawka
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon: Bo nauka mówi ze warto? Wciąż większe prawdopodobieństwo że umrze na covid niz od szczepienia.

Nie rozumiem dlaczego ktos uważa ze szczepionka, która nie ma w sobie wirusa może być groźniejsza od patogenu który się namnaża i niszczy organizm.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem dlaczego ktos uważa ze szczepionka, która nie ma w sobie wirusa może być groźniejsza od patogenu który się namnaża i niszczy organizm.


@Atx0937: Nie, nauka nie mówi, że warto przyjąć 3 dawkę po przyjęciu dwóch i przechorowaniu.

Część ludzi młodych, zdrowych, zwala z nóg po szczepionce na parę dni. Jakiś odsetek ma NOPy. Biorąc pod uwagę plusy i minusy, nie wiem po co szczepić 3 dawką gdy 2
  • Odpowiedz
@absoladoo: Babka kolegi niedawno się zaszczepiła i od tamtej pory nie jadła 3 miesiące i umarła miała już 91 lat ale wcześniej nie chorowała jakoś na nic i wyglądała na 70 nikt nie mógł uwierzyć że ma ponad 90. Takich pogrzebów jest teraz masa u nas na wsi
  • Odpowiedz
@SRzeyamlon: Dlaczego stymulowanie miało by negatywnie wpłynąć? Szczepionkę na błonicę i tezec chyba się bierze 5 raxy w życiu :) szczepienia na grypę co rok, a booster jest zalecany po prsrchorowaniu. Wystarczy wpisać w Google
  • Odpowiedz
  • 2
@absoladoo mój dziadek 87 lat trzy dawki i zakrzepica. Biorąc pod uwagę bardzo niską hemoglobinę skąd zakrzepica? Prawie miesiąc walki w szpitalu. Zmarł przedwczoraj. Zdrowia dla babci i niech żyje jak chce.
  • Odpowiedz
@absoladoo: Sluchaj tych kretynów. Każdemu babcia i dziadek ciężko przeszli/zmarli na zakrzepice po szczepionce, gdzie ryzyko ciężkiego NOPu wg statystyk to szansa, jak na wygraną na loterii.

Śmierć w wyniku COVIDa, zwłaszcza w przypadku starszych ludzi, to realne zagrożenie.

Tutaj masz statystyki z raportu NOP w
  • Odpowiedz