Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 128
Współczuję wszystkim którzy mają świeże dzieci w dzisiejszych czasach.

Takie przewalone życie będą miały że szkoda gadać. To że będzie ono dużej potęgi gorsze niz życie rodziców to pewnik.

#dzieci #antynatalizm
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reaamu pytam bez złośliwości, dlaczego w takim razie zdecydowałaś się na dziecko? co innego ludzie, którzy - z jakiegoś powodu - z optymizmem patrzą w przyszłosć, ale skoro Ciebie stan rzeczywistości przeraża, to skąd taka decyzja?
  • Odpowiedz
Póki co pandemią nijak wpłynęła na moje dziecko oraz inne znane mi dzieci.


To bardzo dobrze i cieszy mnie to, ale niestety na wielu innych wpłynęła, w tym choćby moją siostrzenicę.

Nie wpłynęła też jakos szczególnie na mnie.


To
  • Odpowiedz
@LPSzycha: to bardzo mi przykro, różnie bywa, co nie zmienia moich doświadczeń. Nie jest to pierwszy kryzys lub gorszy czas w moim życiu. Jestem zadowolona i wdzięczna ze sobie dobrze radzimy.
  • Odpowiedz
@Zerero: Dla tych ciekawych usuniętych komentarzy to: 1. Aj wez, my mamy 2 miesięczne niemowlę i taka myśl wrecz przeraża ( ͡° ʖ̯ ͡°)
2. Dobrze że tobie to nie grozi (w sensie rozmnożenie, typowe argumentum ad nieruchanum hehe)
3.Współczuję partnerce (że niby mojej)
4.Oglądasz anime brzydzisz mnie i w ogóle więc nie masz prawa głosu
5. Już nie pamiętam, że niby stalkuje bo wszedłem w
  • Odpowiedz
@janekhe: sam to pytanie doskonale rozumiem, bo w moim związku ciąża pojawiła się przed pandemią, a syn urodził się już w pandemii. Czy teraz, albo np. pół roku później dalej decydowałbym się na potomka? Myślę, że nie. Nawet nie ze względu na obostrzenia, ale przede wszystkim przez wzgląd na zmiany w prawie aborcyjnym. Szczerze powiedzieliśmy sobie z żoną, że w razie wykrycia wady kompletnie nie czujemy się na siłach podjąć
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: nie ma żadnego rejestru ciąż, który służyłby do weryfikacji aborcji. Zmiana dotyczyła wprowadzenia info o ciąży, tak jak to było w karcie medycznej, żeby była dostepna dla każdego lekarza zaglądającego w system. Zwykła informatyzacja.
  • Odpowiedz
@r5678: mam podobne odczucia. Generalnie świat będzie trwał, ale to co na nim się dzieje jest przerażające. Kwestie pandemii, kontroli, ekonomiczne, plus takie wcześniejsze - jak zmiany klimatyczne, kryzysy paliwowe, degradacja środowiska, dodatkowo coraz powszechniejsze problemy psychologiczne związane m.in. z przebodźcowaniem informacjami i pewnie jeszcze kilka rzeczy, które w tym konkretnym momencie uciekły mi z głowy. Czasami myślę o dzieciach, ale mam wrażenie, że to byłoby zrobienie potencjalnemu potomkowi krzywdy.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: zatem mój błąd, źle zrozumiałem, a w zasadzie niezrozumiałem rejestru. Natomiast co do samej aborcji się nie mylę, bo nie jest tak swobodna, jak mogłaby być.
  • Odpowiedz
i znowu. Najwięcej do powiedzenia mają ci, co nie chcą mieć dzieci xd


@ciemnienie: czyli powinienem se strzelić piątkę albo szóstkę dzieci, żeby zwalidować powody, dla których nie chcę ich mieć? Twoja logika jest zawsze pokręcona, ale dzisiaj to już chyba piszesz pod wpływem paru głębszych.
  • Odpowiedz
zmiany klimatyczne


@Mashe: daleko musiałem skrolować, żeby zobaczyć chociaż wzmiankę o tym i w sumie już mnie to nie dziwi >.<
Don't Look Up nie jest dziełem wybitnym ani subtelnym ale kurde doskonale pokazuje jak bardzo ludzie mają w dupie największą katastrofę w historii naszego gatunku jakby nawet nie wiedzieli że coś jest nie tak

i porozmawiać o tym nie można, bo nikt nie umie już rozmawiać bez wyzwisk, wplatania
m.....n - > zmiany klimatyczne

@Mashe: daleko musiałem skrolować, żeby zobaczyć ch...
  • Odpowiedz