Wpis z mikrobloga

@tozalezyogunie: Może jakieś działanie neurodegeneracyjne bomby? XD Znajomi mówią często, że na trenie ma się dziury w pamięci, zapomina się co się gada itp.

Ogólnie zwróć też uwagę, że kulturyści często wypowiadają się jak upośledzeni. Tzn. ci topowi z długim stażem. Nick Walker, Ronnie Coleman, Jay Cutler.
@DywanTv: Szczerze to Cutler według mnie się normalnie wypowiada, ten Walker ciężko mi się wypowiedzieć bo zobaczyłem dopiero po twoim komentarzu jakiś filmik z nim, ale wydaje się normalny, ot niezbyt bystry
Za to Coleman to faktycznie mówi jakby był #!$%@? 40 lat zawodowym bokserem a nie kulturystą XD
@tozalezyogunie: @DywanTv: Raz w życiu brałem tren i już po sobie widziałem, że to co mówiłem 2 dni temu, zapominałem.

Krzychu z rok temu, albo jeszcze wcześniej, był mega ulany, wrócił do formy w 4-5 miesięcy chyba około, powiedział że od razu załączył combo jak na zawody, czyli test/tren/master, od samego początku i bf 25-30%. Żeby była motywacja.
@Karoleer: Ja często takie wrażenie odnosiłem niezależnie od filmu. Pewnie błędnie i może po prostu to są takie osoby, nie mam porównanie "przed" i "po". No ale nie masz wrażenia, że Ronnie mówi w dziwny sposób? Przypominam, że on ma 57 lat, nie 70.
Być może to po prostu prosty chłop. Jak teraz spytałeś o przykłady to sam nie wiem.
DywanTv - @Karoleer: Ja często takie wrażenie odnosiłem niezależnie od filmu. Pewnie ...
@DywanTv: ja tam tego nie słyszę szczerze mówiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ronnie tak od zawsze mówił z tego co kojarzę.

@Lewusx:

Dlatego im rzadziej i mniej tym lepiej.


oj tam, oj tam. mój trener miał chyba z miesiąc ładowania ponad 2g trenu/week, a łącznie towaru było ponad 6g ( )
@Cromm: @Karoleer: @Lewusx: @bst

Tren działa też neoruprotekcyjnie. Mechanizm jest inny związany bardziej z połączenia redukcji i trenu przez to układ glimfatyczny nie usuwa beta-amyloidów przez zaburzenie snu, to samo się dzieje podczas bezdechu innego czy alzhaimera. Właściwie spłacenie wtedy długu snu jest niemożłiwe. Dodajmy do tego wywalony kortyzol mimo zablokowanego przez testosteronu receptory, który wpływa nie tylko na neurony, podniesioną noradrenaline i stymulacje receptorów beta-2 przez jakiś clen