Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
JAK DZIAŁA PAŃSTWO-ODC. 2138

Kiedy zwykły normik chce mieć coś do obrony osobistej: "Niestety panie normiku ale nie możemy panu wydać pozwolenia na broń do takich celów. Co prawda pański kolega został zabity przez nienawistnika za to, że pracował na wysokim stanowisku w tej samej firmie co pan...ale nie kwalifikuje się to jako stałe czy ponadprzeciętne zagrożenie. Jakby co to zawsze może pan se wnioskować o zwiększenie hue hue patroli policyjnych w okolicy pańskiego miejsca pobytu".

Kiedy PiSsowski polityk po incydentalnym zamachu na posła chce mieć coś do obrony osobistej: "Już się robi-tu ma pan kwit na rewolwer krótki bojowy, a jak kolega poseł z partii się zgłosi to też dostanie ode mnie zaraz zezwolenie na jakiś hue hue pistolecik. W końcu wiadomo, że życie jaśniepanów jest bardziej narażone na szwank niż jakiegośtam szarego robaka, który jak się tak obawia o swoje życie, to powinien się hue hue udać do psychiatry czy innego psychologa".

#rozkminy #bron #libertarianizm #postkomunistycznepanstwomafijne #polityka
j.....r - JAK DZIAŁA PAŃSTWO-ODC. 2138

Kiedy zwykły normik chce mieć coś do obrony o...

źródło: comment_1641482813YCQPxu3x8RpKxf5pL789mV.jpg

Pobierz
  • 7
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Choć przyznaję, że właśnie analizując takie dosyć niszowe doniesienia i fakty o tym jak pewne sprawy się mają ( ) to muszę za coś jaśniepaństwu pissiorom podziękować.

Bo dzięki nim taki ja czy pewnie wielu z mojego pokolenia ostatecznie przekonało się, że być w tym kraju szarym człowieczkiem i patriotą ( ͡° ʖ̯ ͡°)to jak być murzynem w Związku
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bialyjakbialek: próbowałem znaleźć właśnie o tym fragment ze wspomnień jednego z posłów "dobrej zmiany" jak to wtedy było.

Bo gdzieś kiedyś czytałem właśnie jak sam się przyznawał w jak szybkim (także i na dzisiejsze standardy) trybie zdobył broń od władzy policyjnej.

Czyli w sumie już dobrą dekadę temu dawało się dostrzec jak ta cała nomenklatura partyjna już wtedy potrafiła wykorzystywać podwójne standardy dla swoich interesów ( _)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Może ktoś ten fragment podsunie-jak to pissowcy mieli istną "amerykę" tylko dlatego, że ktoś zrobił zamach na życie rosiaka.

Podczas gdy wtedy jak i dzisiaj zwykli obywatele nawet mając potwierdzone napaści na swoją osobę-muszą się liczyć z odmową nawet jak mają broń na służbie i ktoś ich zaatakował "prywatnie" kiedy jej nie mieli.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bialyjakbialek: bo i samych podań o ich wydanie też są jednostkowe przypadki ¯\_(ツ)_/¯ a w kontekście tego jak obecnie stacza się polityka w tym kraju jest rzeczą symptomatyczną jeśli się przyjrzeć jak od dawien dawna chętnie tzw. kasta polityczna miała akurat takie pozwolenia wydawane.

Że wręcz na forach tematycznych wprost się pisało o tym żeby się liczyć z odmową jeśli się nie ma "koneksji co najmniej na szczeblu wojewódzkim". A to