Wpis z mikrobloga

@wuwuwrerer: @Tremade: @oficjalniemartwa: @Finepl: wy jesteście chorymi ludźmi z mentalnością niewolnika albo macie kilka osób pod sobą i sobie na nich odbijacie, że was kiedyś też tak traktowano, że bronicie tego "pisma".

już #!$%@? widzę jak ludzie biegną z planem zajęć w zębach. a co jak w połowie semetru ktoś dostanie się na jakiś kurs czy dodatkowe zajęcia. ma pisać specjalne pismo do PANA KIEROWNIKA?

a ten tekst,
  • Odpowiedz
  • 1
Ale o co wam chodzi? Mnie to wygląda jakby w pewnym momencie pracownicy przegieli pałkę? Kołchoz? Bo są jasne opisane zasady? Proszę was. Dla wykopków piwniczakow na utrzymaniu mamy to chyba do pracy się idzie kiedy się chce i robi co się chcę. A kierownik spełnia każda zachciankę.


@finepl nie chodzi o to co jest napisane tylko w jakim tonie. Osoba pisząca ten "manifest" mogłaby przeczytać jakieś darmowe kursy z komunikacji.
  • Odpowiedz
@dzoli: uwaga o fajkach mi się podoba, wqrwia mnie ze ci co jarają mogą wychodzić kiedy chcą i robią to nagminnie. W takim razie niepalący powinni wychodzić sobie np żeby popatrzeć na drzewo


Ja nie palę a wychodzę często sobie z biura na dwór, popatrzeć na drzewo albo pogadać z tymi co palą albo tymi co tak jak ja wyszli się przewietrzyć. Nigdy nikt mi nic nie powiedział a robię tak
  • Odpowiedz
@dzoli: uwaga o fajkach mi się podoba, wqrwia mnie ze ci co jarają mogą wychodzić kiedy chcą i robią to nagminnie. W takim razie niepalący powinni wychodzić sobie np żeby popatrzeć na drzewo


@dadas123456789: Rozumiem, że szef zabrania Ci iść popatrzeć w tym czasie na drzewo? Czy nawet tego nie weryfikowałeś?
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Albo ty jesteś po prostu gówniarzem, który ledwo wyszedł z macicy i myśli, że mu się wszystko należy. Starsze pokolenia są nauczone szacunku do pracy, a wiesz czemu? Żeby to się wszystko dalej kręciło jak się kręci. Śmieszny jesteś z tą "mentalnością" niewolnika. Poczekaj aż założysz jakąś swoją firemkę i będziesz się musiał z takimi dziećmi swojego pokroju szarpać.
  • Odpowiedz
dokładnie, a i tak najbardziej mnie bawi jak piszą, że praca to za minimum 5-7k netto i za mniej nie opłaca się wstawać rano z łóżka i wwogóle ludzie pracujący za mniej to ludzie bez godności. Gdzie średnio w kraju ludzie mają po 2-3k na ręke xD może i niewolnicy ale takie są realia, nie wiem dlaczego na wykopie jest takie oderwanie od rzeczywistości


@Wejszlo: Nie twierdzę, że na Wykopie nie
  • Odpowiedz
szacunku do pracy


@wuwuwrerer: no tak, bo przecież praca to narzędny cel w życiu każdego człowieka xD

powtarzam, bardzo dobrze, że młodzi traktują pracę jako konieczność (bo tak zawsze było i będzie, że praca to konieczność), i cenią sobie bardziej swój wolny czas. koniec końców to pracodawca potrzebuje pracowników, żeby się kręciło. więc niech lepiej niech ci pracodawcy się dostosują, bo inaczej kręcić się przestanie
  • Odpowiedz
A za dyżur należy się wynagrodzenie, nawet jeśli jest pełniony w domu


@jacjag:
Kodeks pracy:

Art. 151. [Dyżur pracowniczy]

§ 2.
Czasu dyżuru nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. Czas pełnienia dyżuru nie może naruszać prawa pracownika do odpoczynku, o którym mowa w art. 132 i 133.

§ 3.
Za czas dyżuru, z wyjątkiem dyżuru pełnionego w domu, pracownikowi przysługuje czas wolny
  • Odpowiedz