Wpis z mikrobloga

Cześć. Od długiego czasu jak bumerang wraca do mnie temat poszukiwań pianina cyfrowego. Skontaktowałem się wiec ostatnio ze sklepem muzycznym w moim miescie z pytaniem czy maja na miejscu Rolanda FP 10 lub Yamahe P45 (zgodnie z poradnikiem naszego kochanego mirka z #pianino ), by zielony Mirek mógł przejść się do sklepu i na własne oczy zobaczyć i poklikać. Sklep na miejscu tych modeli nie ma i stwierdził, ze odradza yamaszke ponieważ w zeszłym roku kosztowała poniżej 1500 a obecnie cena podbita jest przez słaba dostępność i jej popularność. W jej miejsce polecają Casio CDP-S100. Co uważacie o tej opcji? Widziałem raczej średnie opinie w internecie kiedy przychodziło do konfrontacji z ww. modelem Yamahy. Proszę o pomoc. Byłoby to pierwsze pianino :)
  • 8
@Dante15: sklep zawsze będzie chciał sprzedać to, co ma na stanie. A jest jeszcze taka opcja, którą sam rozważam, bo mi się yamaha rozsypuje, na allegro są pianina cyfrowe za 1000 zł, jakiś kompletny noname z Chin. Brzmi pewnie gorzej, trwałość ma gorszą, nie ma też zapewne klawiatury młoteczkowej, ale kosztuje połowę tego co inne. Może się nawet okazać, że jest robione w tej samej fabryce co te kosztujące po kilka
@Dante15 jak byłem w muzycznym miałem okazję pograć na kilku modelach. Dla mnie liczył się dźwięk na słuchawkach bo chów klatkowy here oraz ogólne wrażenia z używania pianina. Sprzedawca ewidentnie chciał sprzedać casio, ciekawe czemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) może bombardujące klienta od wejścia plakaty casio sugerowały współpracę z firmą? Pograłem na rolandach fp-10 i fp-30, yamaha p125 i różnych casio. Casio model dopiero za ok 3k brzmiał
@tomtom666: @JezelyPanPozwoly: jeszcze takie dwie uwagi

Jedna to fakt, że początkujący z reguły nie wiedzą, na co zwracać uwagę, to, co teraz im się podoba, za rok może być największą wadą. Nie ma po prostu możliwości, żeby już teraz wiedzieć, co komu będzie się podobać za jakiś czas, dotyczy to zarówno dźwięku, jak i akcji klawiszy.

Druga sprawa, dźwięk. Taki Thomann, o którym wyżej pisałem, jedno z najtańszych pianin jakie
@JezelyPanPozwoly: @tomtom666: podobno na Casio mają największą marzę. Jak kupowałem pianino rok z kawałkiem temu, to w sklepach bez problemu dało się dostać rabat na Casio, a z innymi modelami był problem. Więc to oczywiste, że sugerują zakup tego, na co była największa marza.

A po wizycie w sklepie najbardziej mi odpowiadał Kawai. Polecam