Wpis z mikrobloga

Czy powinna istnieć możliwość odmowy świadczenia usługi (lub sprzedaży towarów) ze względu na poglądy lub orientację seksualną? Np. drukarz odmawia ulotek promujących prawo do równości małżeńskiej czy piekarz odmawia tortu weselnego dla dwóch mężczyzn.
(poprzednia była źle skonstruowana)
#konfederacja #4konserwy #neuropa #ankieta

Czy legalne powinno być odmówienie usługi z powodów światopoglądowych

  • Tak (4konserwy) 13.5% (17)
  • Nie (4konserwy) 11.9% (15)
  • Tak (neutralny) 18.3% (23)
  • Nie (neutralny) 14.3% (18)
  • Tak (neuropa) 20.6% (26)
  • Nie (neuropa) 19.0% (24)
  • nie wiem 2.4% (3)

Oddanych głosów: 126

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak najbardziej. Jako wolnościowiec uważam, że przedsiębiorca może odmówić sprzedaży towaru lub świadczenia usługi komu tylko chce. Czy to prawak, czy to lewak, czy to ksiądź, czy to gej
Nie jestem jak konfiarz, który ma pysk pełen wolnościowych postulatów tylko wtedy, gdy to lewak ma odmowę, ale jak im odmówili to już płaku płaku
  • Odpowiedz
@Wedam: Tak, jeśli mówimy o małej / średniej firmie. Stanowcze NIE jeśli mówimy o korporacji z multimiliardową kapitalizacją rynkową. Regulacjom ( takim i szerszym ) powinny zostać poddane wielkie korporacje. Mam identyczne zdanie już od kilku lat w tej kwestii - obecna imba nic w moim postrzeganiu nie zmieniła.
  • Odpowiedz
Tak, jeśli mówimy o małej / średniej firmie. Stanowcze NIE jeśli mówimy o korporacji z multimiliardową kapitalizacją rynkową.


@omogl1n: świetny postulat. Może napisz wprowst. Jak kali banować dobrze, jak kali nie banować źle.
Od fb masz alternatywę, np. twitter. Natomiast daleko od centrum Warszawy czy Wrocławia masz jedną drukarnie lub jedną piekarnie (od tortów) na powiat.

@PrzeKomentator: szanuje. No ja nie jestem wolnościowcem, ale lewakiem, więc nie zgadzam
  • Odpowiedz
@Wedam: odmawianie gejom, lewakom i innym ludziom których nie lubię powinno być legalne i pochwalane, bo tak działa wolny rynek. Natomiast jeśli chodzi o prawaków to facebook prawem nie towarem i usuwanie strony konfederacji powinno byc nielegalne bo to komunizm 1984 orwell totalitaryzm
  • Odpowiedz
Od fb masz alternatywę, np. twitter.


@Wedam: Ale ty jesteś odklejony xd
Tutaj nie chodzi o to, czy kogoś popieram, czy nie - amerykańskie korpo mają na chwilę obecną już takie wpływy, że przydałoby się im dopieprzyć i je konkretnie uregulować; inaczej będzie tylko gorzej. Randomowe piekarnie / drukarnie nie mają znaczenia.
  • Odpowiedz
Czy powinna istnieć możliwość odmowy świadczenia usługi (lub sprzedaży towarów) ze względu na poglądy lub orientację seksualną?


@Wedam: Wykreśl poglądy albo orientację seksualną, bo ta twoja ankieta nigdy nie będzie miała sensu.

Pogląd jest zbyt szerokim pojęciem, żeby na wszystko odpowiedzieć jednym słowem.
  • Odpowiedz
@Wedam: Jak najbardziej nie. Jako libek uważam, że jednostka jak najbardziej ma prawo korzystać z tego co im oferują przedsiębiorcy bez żadnych przeszkód. Wynika to z dwóch rzeczy. Pierwsze jestem libkiem, a nie konserwą/komuchem, a więc przekładam wolność jednostki ponad wolność kolektywistyczną (przy transakcjach między jednostkami tego problemu nie mam). Dwa ograniczanie jednym, będzie prowadziło do ograniczania drugich, takie działania będą coraz bardziej polaryzowały społeczeństwo i zmieniały ją w kolektywistyczną
  • Odpowiedz
i je konkretnie uregulować


@omogl1n: jako lewak nie mogę się nie zgodzić. Ale gdy tylko jakiś lewus to napisze, od razu "uga bguga. komusnis"

Randomowe piekarnie / drukarnie nie mają
  • Odpowiedz
jako lewak nie mogę się nie zgodzić. Ale gdy tylko jakiś lewus to napisze, od razu "uga bguga. komusnis"


@Wedam: Brakuje mi anty-korporacyjnej retoryki ze strony lewicy na wykopie ¯\_(ツ)_/¯

ale co im się stanie, jak będą musieli ten raz na 10 lat zrobić tort dla dwóch babeczek, które sobie razem żyją?


Akurat w tej kwestii nie interesuje mnie światopogląd - po prostu mniejszych firm jest pełno i nie mają
  • Odpowiedz
Brakuje mi anty-korporacyjnej retoryki ze strony lewicy na wykopie


@omogl1n: tag antykapitalizm ale nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akurat w tej kwestii nie interesuje mnie światopogląd - po prostu mniejszych firm jest pełno i nie mają aż takiego znaczenia w skali makro; regulacje - IMO - nie są konieczne.


@omogl1n: ale jak pisałem, gdy mieszkasz poza Wrocławiem i Warszawą, to naglę pojedyncze firmy
  • Odpowiedz