Wpis z mikrobloga

Kupiłam udka bez kości, umyłam, wysuszyłam. Można umieścić w solance na noc ale nie ma takiej potrzeby, ja chciałam robić następnego dnia więc zasoliłam, dolałam sosu sojowego, wody i leżakowały w lodówce.
Osuszone udka posypałam z dwóch stron mieszanką z papryki czerwonej słodkiej, chili, papryki wędzonej, kolendry, tymianku, rozmarynu, kminu rzymskiego, cynamonu, kurkumy, lubczyku. Następnie je zawinęłam i poukładałam ściśle obok siebie na srebrnej folii.
arinkao - Kupiłam udka bez kości, umyłam, wysuszyłam. Można umieścić w solance na noc...

źródło: comment_1641398039PowMnXOAKA8Kg76LATijWX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
W pierwszej misce są zioła którymi natarłam kurczaki, w drugiej miseczce połączyłam pastę paprykową (na bazie oleju) jeśli jej nie macie można wykorzystać sklepowy ajwar, sok z połowy cytryny, 2 łyżki miodu jasnego. Takim sosem polałam mięso i ściśle zawinęłam. Odstawiłam do lodówki, po 2 godzinach piekłam pod przykryciem 1,5 godziny w 180 stopniach. Po tym czasie otworzyłam przykrycie, otworzyłam z folii, odlałam całą wodę z kurczaków do osobnej miseczki ( nie
arinkao - W pierwszej misce są zioła którymi natarłam kurczaki, w drugiej miseczce po...

źródło: comment_16413980922jih79e1Ml4CnTwGa6vfiC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@arinkao: Teraz drugi, finalny sos na talerz do mięsa, nie ma go na zdjęciach.


W rondlu rozpuściłam łyżkę masła, dodałam 1,5 łyżki mąki, zmieszałam trzepaczką, powoli dolewałam wodę z kurczaka która odłożyłam, po krótkim gotowaniu dolałam mleka na tyle aby nie był zbyt wodnisty, 2 ząbki przeciśniętego czosnku, 1,5 cm świeżego, posiekanego imbiru oraz łyżeczkę miodu. Całość doprawiłam odrobiną pasty miso (możecie dać po prostu sól do smaku) pieprzem a także
  • Odpowiedz