Wpis z mikrobloga

#!$%@?, gdzie ja żyję XD

Zdarzało mi się nagrywać różne wykroczenia: wyprzedzanie na pasach, przed pasami, w niedozwolonych miejscach, wymuszenia pierwszeństwa. Jednak dopiero parę miesięcy temu trafił mi się cwaniaczek, który jak na razie jako jedyny zmotywował mnie do wysłania nagrania na komendę.
Ciemno, deszcz, znikoma widoczność, a ten wyprzedza mnie na przejściu. Następnie dwukrotnie wyprzedza poprzedzające mnie samochody na podwójnej ciągłej. Do tego dochodzi ewidentne przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym. Ostatecznie ta jego brawurowa walka z czasem zaowocowała tym, że na skrzyżowaniu stałem za nim 3 samochody dalej, więc zaoszczędził jakieś 34 sekundy życia.

Dzisiaj przyszła odpowiedź z komendy.
Jedno z nagrań tutaj.

#policja #polskiedrogi #kierowcy #drogi #stopcham #gdansk #trojmiasto
ReduktorGowna - #!$%@?, gdzie ja żyję XD

Zdarzało mi się nagrywać różne wykroczeni...

źródło: comment_1641371752Q6gTzKTKkTqy53wuF1VglO.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@ReduktorGowna zapewne dlatego umorzyli. Jeśli poszedłbyś na komendę to musieliby coś faktycznie z tym zrobić. Mi po wysłaniu maila na dedykowaną skrzynkę policji odpisali żeby iść na komendę osobiście.
  • Odpowiedz
W takim piśmie powinno być zdanie, że właściciel pojazdu został ukarany za niewskazanie. Taki przepis obowiązuje od dawana. Dopytałbym na komendzie czy tak się stało.
  • Odpowiedz
@radziol88: nie pamięta czyli nie wskazuje mistrzu, za to jest ten mandat. W tamtym roku kosztowało to 500zł i policja powinna to napisać w tym piśmie, tyle że mogło się zdarzyć że im umknęło, tacy zarobieni...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ruphert: Nie muszą tego pisać bo nie ma nigdzie takiego obowiązku. To, że niektórzy piszą taka informacje, wynika tylko i wyłącznie z tego, że lepiej to wygląda na piśmie.
  • Odpowiedz
@Maro88z: Skoro zgłaszający może wnieść samodzielnie wniosek o ukaranie (o czym nie zapomnieli napisać) to powinni w ramach rzetelnej pracy wspomnieć że właściciel został ukarany, bo to istotna informacja w kontekście tego czy zgłaszać taki wniosek czy nie. No ale mamy #bylejakosc w policji, więc jest jak jest.
  • Odpowiedz
@ReduktorGowna: Odpowiedź którą dostałeś wynika z tego że właściciel pojazdu nie wskazał osoby której powierzył pojazd, a policja nie będzie robić jakiś wielkich dochodzeń w sprawie o wykroczenie, więc sprawa została umorzona.

Zgaduję że na 99% wszczęte zostało osobne postępowanie wobec właściciela pojazdu, które zaowocuje grzywną, bądź skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie w stosunku do właściciela pojazdu, bądź osoby odpowiedzialnej za wskazanie kierującego gdy właścicielem jest osoba prawna (np. firma).

W takim piśmie powinno być zdanie, że właściciel pojazdu został ukarany za
  • Odpowiedz