Wpis z mikrobloga

Witam mam pytanie. Chce się zwolnić z pracy ponieważ mi nie odpowiada (pracuję po 10h) i rozpocząć naukę w domu (programowanie) oraz pójść na studia w październiku (20lat). Tylko mam problem że jako bezrobotny nie będę ubezpieczony zdrowotnie. I moje pytanie brzmi czy najlepiej iść się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotny czy może wykupić prywatne ubezpieczenie. I czy jeśli się zarejestruję to czy nie będą do mnie wydzwaniać co chwilę z ofertami pracy?
#ubezpieczenia
#bezrobocie #praca #pracbaza #urzadpracy #pracait #programowanie
  • 13
@matysbest:Jak się zarejestrujesz w UP, to raz na dwa miesiące musisz zgłosić się osobiście w celu złożenia podpisu. Nie wiem w jakim rejonie mieszkasz, u mnie przez 1,5 roku ani razu nie zadzwonili z ofertą. Ogólnie ludzie się tam rejestrują raczej żeby być ubezpieczonym i na własną rękę szukać pracy, aniżeli mieliby czekać na telefon z ofertą pracy z UP.
@matysbest: idź do UP, jak ci będą wydzwaniać to chyba możesz 2 czy 3 razy odmówić dopiero potem cie wyrejestrują z tego co pamiętam

Albo bierzesz byle co co tam dają robisz miesiąc zwalniasz się i z powrotem do up

Tak jak typ mówi wyżej raczej cie nie będzie stać na prywatne
@matysbest: przez miesiac masz ubezpieczenie, pozniej urzad pracy, niby moga cie kierowac do pracy ale ze znanych mi przypadkow co stracily prace w czasie zarazy to nikogo nie kierowali i ogolnie to byli zdziwieni jak ktos sie wyrejestrowal bo wrocil do pracy. To byla jakas abstrakcja dla nich ze ktos sie wyrejestrowal bo dostal prace. wiec obstawiam ze bezstresowo dotrzymasz do pazdziernika. a na studiach to juz ubezpieczenie przez uczelnie (jak
@matysbest: nawet jak Ci zaproponują prace to jak dasz dobry powód to nic ci nie mogą zrobić. Powiesz że w #!$%@? daleko i nie masz czym dojechać bo nie masz samochodu, a jak masz to mówisz że to nie twój