Wpis z mikrobloga

Ostatni posiłek jadłem w niedzielę 02.01 ok. 17:00, czyli ~40h temu.
#golompgloduje

Dziś dzień 2.
Pomiary z rana:
Waga: 73.3kg (-1.4kg)
Obwód w pasie: 85cm (-0.0cm)
Cukier: 74mg/dl

Sen: Normalny
Samopoczucie: Normalne
Uczucie głodu: W normie, wczoraj ok. 17 (po 24h postu) czułem się faktycznie głodny, ale nic, czego wcześniej bym nie doświadczył podczas kilku lat IFu. W skali 1-10 dałbym 6. Wieczorem przeszło i dziś rano nie czuję się specjalnie głodny.

Generalnie nadal nic, czego bym się nie spodziewał, to dopiero 1.5 dnia bez jedzenia, więc do wytrzymania dla każdego.
Dorzucę sobie dziś do popijania elektrolity 0 kcal. Normalnie suplementuję kompleks minerałów/witamin w tabletkach, ale nie chcę ich brać, żeby nie musieć nic trawić :p
Jeżeli będę się po południu czuł ok to wleci jakieś 1-1.5h roweru o niskiej intensywności (Z2 ~65% FTP).

#glodowka #odchudzanie #dieta #post #waterfast
  • 10
@RakunG: Generalnie posty 7-10 dni nie powinny w żaden sposób zaszkodzić. Nasze organizmy są przystosowane do dużo dłuższych okresów bez jedzenia. Fakt, jest to eksperyment, ale jedynie w kontekście mojej osoby, głodówek dłuższych niż 2 dni nigdy nie robiłem. Natomiast jest dużo relacji, badań i innych materiałów, które wymieniają liczne benefity (inne niż utraty tkanki tłuszczowej) przedłużonego postu.
Zresztą tak jak pisałem w pierwszym poście - właśnie te eksperymenty uwielbiam i
@G0lomp: Przeczytałam
Nie wiem ile masz wzrostu, a ta waga wydawała mi się wcale przyzwoita, stąd moje pytanie.
Ja na IF i LC od połowy października straciłam ponad 10 kilo, czyli około połowę z tego, co zamierzam.
Powodzenia życzę.
@pean: Dzięki!
Waga jest ok, ale nie jeśli chodzi o wyścigi rowerowe w górach w których startuję. Generalnie ~68kg będzie ok i do tej wagi spokojnie mógłbym zejść bez głodówek przed pierwszymi startami w sezonie, dlatego głównie chcę zobaczyć reakcję organizmu po takim czasie bez jedzenia :)
@G0lomp: Super - chwilowo ci towarzysze bo jestem na moim 2 dniowym poscie. Z moich doswiadczen najtrudniej jest 2-3 dnia a pozniej ochota na jedzenie przechodzi a siły wcale nie ubywa. Około 10 dnia możesz z pewnym przestrachem stwierdzić że wcale ci się nie chce jeść a nadal masz dużo siły. Ja się przestraszyłem ze wogole nie zachce mi się jeść i zakończyłem post wtedy. Poza tym 10 dni to mega
@Lofzug: Dzięki, z IF właśnie mam takie doświadczenie, że jak głód po jakimś czasie przejdzie to zwykle już nie wraca. Podejrzewam, że tu będzie podobnie, no ale się okaże. Po 10 dniach powinienem być w ketozie, więc myślę że będzie tak jak piszesz.

Elektrolity mam takie z decathlonu. Co prawda mają 7 kcal, ale nie powinno mieć to jakiegokolwiek znaczenia. Jedna tabletka dziennie, do tego trochę soli przez cały dzień.
https://www.decathlon.pl/p/napoj-elektrolitowy-bez-cukru-tabletki-cytrynowe-aptonia-20-x-4g/_/R-p-330962?mc=8619492
@G0lomp: Jedynie co to po kilku dniach bolała mnie głowa, ale picie kawy pomogło - może to był zbieg okoliczności. Z fartem! Ps - oczywiście pamiętaj o stopniowym wychodzeniu z postu - to ważne, ale pewno o tym wiesz.