Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie zdejmą limitu klatek na konsoli? Nie chodzi mi o zmienianie na 120fps w dostępnych grach, ale żeby każda obsługiwała tyle, ile z niej wyciągnie. Bo w takich kilkuletnich grach by się zagrało chociaż w te 60fps, zamiast czekać aż twórcy zechcą wydać łatkę. Czy to od sony zależy? Że nie da się ich ustawić bez limitu, czy podzespoły niej za to odpowiadają?
#ps5
  • 12
@Heexi: wiem, że tag #ps5 ale to mnie wkurza np w nowym Forza Horizon 5, że gra ma dwa tryby, w jednym jest 60fps stałe, gorsze grafa, a w drugim stałe 30fps i lepsza grafa. Fajnie byłoby mieć po prostu wybór unccaped gry na najlepszych ustawieniach. Może by czasem spadło do 30+ fps ale pewnie większość czasu byłoby i płynnie i ładnie.
A to co napisałeś to już w ogóle. Niestety
@stormkiss: @Tratak: po co podajecie przykład gry sprzed 10 lat, który jest wyjątkiem. (Naprawionym zresztą w wersji PS4).

Zasada jest taka, że gry bez problemu działają w 60 fpsach, tylko na konsoli mamy lock. Odstępstwa w tej i poprzedniej generacji to jakieś pojedyncze przykłady.
@rol89: A co to za różnica? xd
Jedno, jak i drugie to wyświetlacz w podobnej technologii, na monitorze przecież też widać jak spadają klatki. Dodatkowo tego na telewizorze masz funkcję "upłynniaczy" które dorabiają klatki, oczywiście kosztem input laga, jak i gliczy graficznych.
@Heexi: najdziwniejsze ze gry na początku ps4 nie miały limitu, i niektóre gry z 2013-14 roku, gdy odpalisz w wersji 1.0, to nie ma żadnych limitów, tez mnie dziwi po co potem to wprowadzili do każdej gry patchem, gracz tutaj powinien mieć wybór
@Heexi: bo wahania fps są gorsze niż stała ilość klatek. Bo po prostu wtedy widać jak gra zwalnia. Co jest lepsze wg ciebie mieć 80fps w jakimś zamkniętym pomieszczeniu a potem zaczyna się akcja na ulicy i gra zwalnia do 20fps czy lepiej mieć stałe 30fps?
@Heexi: Da się. Dowód na to że ma się graczy w d00pie.

bo telewizor to nie monitor i żeby obraz był płynny gra musi dostarczać stałą liczbę klatek (30/60/120)


@rol89: ciekawe co na to tryb 40 klatek w raczecie PS5 na matrycy 120hz
mxhugo - @Heexi: Da się. Dowód na to że ma się graczy w d00pie.

 bo telewizor to ni...