Wpis z mikrobloga

@metalfacee: cokolwiek ale Biesy może za daleko (jadę ze Szczecina). Chce pójść w góry i chillować przez kilka dnia. Mam w nogach w sumie część Bieszczad, Karkonosze Beskid Żywiecki (ale tylko jednodniowy wypad na szlak) i długi trekking w Alpach więc raczej strome podejście mi nie przeszkadzają.
@ponuras: przełom marca i kwietnia, nie wiadomo w sumie jaka będzie pogoda ale polecam tatry zachodnie i powoli sobie przejść w stronę wysokich zaczynając od doliny chochołowskiej.

ale trzeba będzie śledzić w marcu warunki bo śniegu może być jeszcze miejscami sporo a może go już w ogóle nie być

inne góry to bieda w sumie oprócz Bieszczad, płasko, nudno.

Jak już, to zamiast jechać taki kawał, spakuj plecak i poleć do
@pine: Karkonosze mi bardzo odpowiadają w sumie ale trochę już tam jeździłem. Najładniejsze póki co schronisko w Polsce jakie widziałem to Samotnia pod Śnieżką. Bardzo przypomina alpejskie schroniska (oczywiście wizualnie bo jeżeli chodzi o żarcie to ....) W Tatrach jeszcze nie byłem. Jak tam z dostępnością schronisk na szlakach w Tatrach Zachodnich?
@pine: tylko, że Tatry na przełomie marca i kwietnia to jeszcze środek zimy, a nie "może śniegu już nie być". mniej ambitnie w Tatrach to coś w stylu takiego "szarlotkowego szlaku" od schroniska do schroniska - technicznie nie powinno być trudno i ze sprzętem do przejścia bez większego stresu. wszystko zależy od twojego doświadczenia @ponuras - ja nie znam go, więc jak ktoś u góry pisałem - jakiś odcinek GSB byłby
@metalfacee: Generalnie po górach chodzę od 5-6 lat i nie jestem idiotą wchodzącym na szczyty w adidasach. W Tatrach nie byłem nawet latem ale góry zimą już coś tam liznąłem. Na sprzęcie też oszczędzać nie mam zamiaru więc może jednak te Tatry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie chce raczej odpocząć od zgiełku i w spokoju posiedzieć w schronisku wieczorem przy piwku i książce. Nie wiem czy w
@ponuras Tatry w marcu to na 90% potrzebne raki, czekan, lawinowe abc i umiejętność posługiwania się tym. Samemu też lepiej nie chodzić o tej porze roku, bo wtedy lawinowe abc w zasadzie w razie w ułatwi znalezienie zwłok.
Jeśli nie masz doświadczenia w górach wysokich w warunkach zimowych, to raczej polecam się najpierw doszkolić przed takim wyjazdem.
Ale Beskidy już powinny być całkiem spoko, a i z miejscami w schroniskach powinno być