Wpis z mikrobloga

Czekam już kilka miesięcy na wpisanie banku do hipoteki. Wiem dobrze, że trwa to teraz nawet ponad rok. Póki wpisu nie ma, to (wiadomo) trzeba płacić pomostowe (wyższa marża).
Podobno da się złożyć skargę na przewlekłość takiego postępowania i dostać odszkodowanie. Bo w normalnych warunkach taki wpis to było 3-4 tygodnie oczekiwania. I to Skarb Państwa odpowiada za braki kadrowe, wiele wniosków i powstałe opóźnienia.
Tak naprawdę przy moim pomostowym (aż 1,2%) w rok stracę za opieszałość sądów jakieś 3300PLN. Czy ktoś ma jakiś wzór, jak powinna taka skarga wyglądać, bo teraz to chyba "standardowy" problem w większości dużych miast?

#hipoteka
#nieruchomosci
#warszawa
  • 17
@ste3: @zakoo:
Dodam, że wg mojej wiedzy najważniejsze jest to, żeby złożyć tę skargę przed rozpatrzeniem oryginalnego wniosku o wpis do hipoteki. Dlatego pytam już teraz, bo mam pewnie na to jeszcze minimum 9 miesięcy. :)

Jak nie znajdę, to trudno. Będę musiał coś sam skleić, ale prawnikiem nie jestem i szkoda by mi było przez brak wiedzy nie dostać odszkodowania i jeszcze stracić 200PLN za koszty sądowe (wtedy już
@kemek kolego sprawdź aktualne przepisy ustawy o kosztach sądowych... Bo opłaty 200 zł za przewloke sądu cywilnego to ja płaciłem kilka lat temu, a teraz coś mi się kojarzy że jest więcej, bo na bombelki by zabrakło.
@Hulleck123: Ale co ma mi mówić? Sędziowie masowo chorują? Wpis w hipotece to zwykle "rutynowa" sprawa bez obecności "stron".
To Państwo jest odpowiedzialne za zbyt małą liczbę pracowników w stosunku do aktualnej liczby wniosków (przez m.in. przekształcenie z użytkowania wieczystego na własność).

Ja normalnie pracuję, a urzędy ciągle mają swoją wymówkę "bo pandemia".
Już czekałem na nowy dowód rejestracyjny w sumie 2 miesiące chyba w 2020. Bo najpierw umówiłem się na
@jurdziol_: @Lurneii: W jakim mieście? Po ilu miesiącach złożyliście wniosek o przyspieszenie?

Jaki to byłby bezsens. Chyba jak ktoś składa wniosek do sądu, to nie po to, żeby czekać na to w nieskończoność. :D
@kemek: koniecznie rób jak mówią o przyśpieszeniu wpisu. Twoja prośba/wniosek na pewno pomogą bo ponosisz z tego tytułu straty, w gorszej sytuacji są Ci co po prostu czekają na wpis. Bo o ile zawsze się długo czekało to dzięki pandemii sądy po prostu przestały pracować bo obecnie czeka się PONAD ROK na wpis do księgi wieczystej.
@jurdziol_: Z tego, co doczytałem, to trzeba składać razem z KW-WPIS (u mnie już za późno) i trochę "oszukać", że z pomostowym moja stopa życia się mocno pogorszy.
Chociaż wraz z rosnącymi stopami taka argumentacja mogłaby wystarczyć. :)

Ale wszędzie piszą, żeby składać razem z KW-WPIS.