Wpis z mikrobloga

Proszę o poradę bardziej doświadczonych mirasów ( ͟ʖ)

Nie jestem zbyt wymagający jedzeniowo, więc staram się sobie ustalić stałe posiłki i codziennie jeść to samo przez np. 2 tygodnie, bo tak jest po prostu wygodniej i nie trzeba codziennie się głowić nad makro.
Mam kilka pytań:
Czy przy mojej wadze (75 kg/175 cm - tak, jestem karłem) wystarczy mi 150 g białka w diecie czy po prostu im więcej tym lepiej? Jestem w stanie zjeść i 180 jeśli mi to ma pomóc.
Czy jeśli mam trochę zbędnej tkanki tłuszczowej, którą chciałbym wyciąć to powinienem jeść jak najmniej tłuszczu czy jednak ważniejsze jest dostarczenie odpowiedniej jego ilości (wg kalkulatora powinienem jeść ok. 40 g, a w swojej diecie moge go uciąć nawet do 13 g)? Oprócz spalenia zbędnego tłuszczu chciałbym ciągle budować mięśnie, więc nie wiem czy ide dobrą drogą.
Oprócz diety suplementuję d3, b12, kreatynę oraz cytrulinę przed treningiem. Planuję od przyszłego tygodnia włączyć też omega 3. Z racji tego, że jesm dość mało warzyw i owoców macie do polecenia jakieś vitamin shoty lub coś w tym stylu, które uzupełnią mi braki?
Z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli będzie trzeba to mogę wstawić swoje dzienne posiłki.
#mirkokoksy
  • 1