Wpis z mikrobloga

Poprzedni tydzień do głównie temat wyścigu CX na którym skasowałem siebie i kask ;) Aktualnie z krótką przerwą jestem na urlopie do 24 stycznia, mam więcej czasu więc pracujemy nad objętością, stąd po 15-16h treningu tygodniowo. Ten tydzień trochę inny niż zwykle, bo zaczyna się rowerowo od środy + mam 3 treningi siłowe (Wspinaczka to tez siła FBW :D)
Do tego postanowiliśmy z trenerem, że przestaniemy uwzględniać Tssy z jednostek typowo regeneracyjnych (Spacery, rozciąganie, rollowanie) bo zbiera się ich kilkadziesiat w tygodniu i trochę nam zaburza cyferki.

#hiponaszosie
Pobierz
źródło: comment_1641192408VhdLpqIXMoziSRoON18tre.jpg
  • 8
@Hipodups Jesteś w stanie polecić jakieś ćwiczenia na trening core? Myślę, o włączeniu go do tygodniowego planu raz czy dwa w tygodniu, ale im dłużej patrzę i szukam tym mniej wiem chyba :)
@Hipodups: Dzięki za polecenie, zaopatrzyłem się w książkę i szybko wciągnąłem pierwsze ~100 stron teorii. Zaczynam sobie od 1 poziomu 1 treningu, zobaczę jak to wychodzi. Pytanie przez jaki czas robisz dany trening danego poziomu zanim przechodzisz do kolejnego? I co konkretnie robisz na ABS, czy w te same dni? Bo z tego co widzę tutaj to autor w zasadzie zniechęca do robienia brzucha ćwiczeniami typu leżenie na plecach i spinanie
@Infantor: Dla tego ABS a nie np A6W, to nie sa ćwiczenia ktore obciążają Ci lędźwie. Bo spinasz mięśnie brzucha, unosząc odcinek piersiowy, czy pracując nogami, jest to dosc tożsame z tym xo jest w ukrytej przewadzem. Do tego uzywam Ab Wheel. Treningi z danego poziomu robię na czuja. Jak masz 2-4 tygodnie i po 2 tygodniach nie sprawia mi problemu idę dalej, jak sprawia to dokładam tydzień. Aktualnie przerobiłem po
@pernikovy_tatko Szczerze to one się tak nie różnią jakoś bardzo, ta nazwa/cel jest bardziej orientacyjnie podany myślę. Ja sobie robię 1 raz każdy i potem następny, od I 1 do III 5 i pętla. Działa to całkiem nieźle, część ćwiczeń wydawała mi się trochę bez sensu ale jednak są spoko. Czasowo początkowo mi długo schodziło, żeby obczaić co jak robić. Z wertowaniem książki co ćwiczenie nawet 40 minut całość, teraz bliżej 20-25.