Wpis z mikrobloga

Wracając jeszcze do nowych mandatów, tylko tym razem nie o kasie tylko o punktach. Chciałem zauważyć, że sporo wykroczeń wpadło w kategorię 15pkt czyli de facto popełnisz je 2 razy w ciągu 2 lat i dupa elo nie masz prawa jazdy. Ktoś powie:

Ale mordo to są takie wykroczenia jak wyprzedzanie przed przejściem i na nim, że dobrze #!$%@?ć piratów!


Ja odpowiem i tak i nie, o ile w mieście na jednopasmówce takie zachowanie jest #!$%@?, to są też sytuacje gdzie masz drogi wielopasmowe po 3 pasy w jedną stronę i wystarczy że któreś auto jedzie 5km szybciej od drugiego i już łapie się na 15pkt karnych, mimo, że np jest dobra widoczność w oddali żadnego pieszego itd. ktoś obok przyhamuje, nie zauważysz tego i elo 1500zł i 15pkt. Do czego zmierzam, tu powinny być jakieś widełki np. od 8 do 15pkt bo czyn czynowi nierówny i to bardzo, a dwa to tępienie tej patologii infrastrukturalnej z przejściami na drogach wielopasmowych, za zakrętami itd. oraz to jak bardzo niejasne i dyskusyjne są przepisy np. odnośnie pierwszeństwa pieszych i co można uznać za wymuszenie na pieszym itd. czysta interpretacja policjanta. Ktoś stoi obok przejścia machnie Ci, że nie idzie i sobie powoli będziesz jechał, ale Pan bagieta Ci dowali mandacior, a to są niuanse a te wykroczenia już teraz sobie zaczynają kontrolować z drona wysoko, nie każdy zobaczy wtedy gest pieszego czy coś, a jak tego nie nagrasz to pozdrawiam w sądzie.
#motoryzacja #przepisydrogowe #2022 #prawojazdy #samochody
  • 29
  • Odpowiedz
ktoś obok przyhamuje, nie zauważysz tego i elo 1500zł i 15pkt.


@MatPL1122: ty sie punktami martwisz? a powinieneś zaburzeniami widzenia obwodowego i czasem swojej reakcji. myślę że badania by ci się przydały, inaczej kogos jebniesz prędzej czy później.
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: w gęstym ruchu na wielopasmowej jezdni gdzie trzeba zwracać uwagę na wiele rzeczy, powodzenia Ci życzę, żeby zawsze wyłapać czy ktoś pas dalej przyhamuje o te 5km na godzinę itd., wykopki nie raz wrzucały też filmiki, gdzie na wielopasmówce wyprzedzili auto jeszcze na dużo przed przejściem i zatrzymywała ich policja, ratował ich tylko wideorejestrator, ale one czasem nie nagrają wszystkiego i też nie każdy je ma.

a powinieneś zaburzeniami widzenia
  • Odpowiedz
ale tak problemem jest głównie mój wzrok


@MatPL1122: Spokojnie, przez kilka dni jeszcze będzie pajacowanie pod tagiem, potem się (mam nadzieję) uspokoi. Teraz będą typowe wychodki - świętsze od papieża, wszystkie rozumy pozjadali, ktoś obok Ciebie jedzie 0,05 km/h wolniej i nie zauważyłeś to jesteś ślepy itd.
  • Odpowiedz
@MatPL1122: ale to co? masz problem z widzeniem pasów na drodze? czy znaków? jak są 2-3 pasy to oczywiste że zrównujesz prędkość w okolicy przejścia z autami które jadą na pozostałych a jak nie masz widoczności to nawet poniżej. Nie widzę w tym problemu, normalna jazda po mieście.
  • Odpowiedz
@Xune: Też jest pełno postów w podobnym tonie ale na inny temat – ktoś dopuścił się najmniejszego i nikomu nie szkodzącego przewinienia w pracy – wykopki zastanawiają się jak doprowadzić go do #!$%@? z pracy.
  • Odpowiedz
bo raport odnośnie przejść dla pieszych wskazał że większość z nich jest zrobiona źle, a na części nie da się zauważyć pieszego stojącego i czekającego na przejście,


@MatPL1122: a gdzie ja pisałem o pieszych? zresztą dezerter10
ci to wytłumaczył.
a ty wychodku @Xune: japa tam.
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: ja pisałem o pieszych, a ty mi zarzuciłeś problemy z oczami bo napisałem o problemach i sytuacjach które nie są 0-1 i musisz zwracać uwagę na więcej rzeczy niż tylko auta obok ciebie i czy aby na pewno trzymasz równą prędkość, a ludzie nie są turbo idealni w każdej chwili swojego życia, jak się niektórym wydaje, a dwa drobne błędy na dwa lata kasują Ci prawko przy obecnych przepisach.
  • Odpowiedz
@dezerter10: są różne sytuacje na drodze na różne rzeczy jednocześnie trzeba zwracać uwagę, czasem jezdnia jest zaśnieżona, a znaki poustawiane od sasa do lasa jak to w Polsce bywa, dla taryfikatora to nie ma znaczenia, z tym mam problem.
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: xDDDD fajnie jak krytykujesz przepisy, które są napisane na kolanie i nie uwzględniają różnych sytuacji, gdzie eksperci na komisjach sejmowych to mówią, policjant ma gigantyczne pole do interpretacji, to wytykasz mi problem a złota rada to jeździj wolniej. Zajebiście można napisać #!$%@? PoRD, ale luz wystarczy jeździć wolniej.
  • Odpowiedz
fajnie jak krytykujesz przepisy


@MatPL1122: ty umiesz czytać za zrozumieniem czy naprawdę masz problemy ze wzrokiem? ostatni raz tłumaczę. to nie mandat powinien cie ograniczać a twój zdrowy rozsądek. jak jest ciemno i gówno widzisz to będziesz biegał? czy idziesz powoli bo możesz w coś jebnąć? kuźwa że takie oczywistości tu trzeba tłumaczyć.
  • Odpowiedz
@MatPL1122: zawsze można się odwołać do sądu, każda sytuacja na drodze jest inna, nie da się po prostu napisać przepisu do każdej możliwości, trzeba ogólnikowo. Jeśli nie ktoś nie czuje się na siłach by ogarniać wiele rzeczy naraz to można rozważyć taxi albo ubera, tak wiem, zdarzają się błędy, każdy się myli,m ale nie czujac się na siłach to lepiej nie jechać niż coś odwalić. Uwierz mi że policja też nie
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: eh może i mam problemy ze wzrokiem, ale ty ewidentnie masz problemy z myśleniem racjonalnym i nie potrafisz przeskoczyć tego, że nie wszystko jest robione z premedytacją i nie można wszystkiego traktować zero-jedynkowo, do czego ciągle się odwołuje, a nie do tego, że hurr durr kce #!$%@?ć 200 na godzine po przejściach i chodnikach a nie mogje. A jeszcze co do widzenia obwodowego, to hipotetyczna sytuacja: jedziesz środkowym pasem na
  • Odpowiedz
@dezerter10: ta, dlatego imo powinny być w punktach karnych również widełki, tak żeby było pole do manewru bez potrzeby listowania każdej sytuacji, taxi i uber to też spoko argument, ale czasem jeździsz cały dzień bo robota tego wymaga albo wracasz z podróży, wiadomo różnie bywa i prawo powinno przewidywać elastyczność sytuacji
  • Odpowiedz