Wpis z mikrobloga

Wracając jeszcze do nowych mandatów, tylko tym razem nie o kasie tylko o punktach. Chciałem zauważyć, że sporo wykroczeń wpadło w kategorię 15pkt czyli de facto popełnisz je 2 razy w ciągu 2 lat i dupa elo nie masz prawa jazdy. Ktoś powie:

Ale mordo to są takie wykroczenia jak wyprzedzanie przed przejściem i na nim, że dobrze #!$%@?ć piratów!


Ja odpowiem i tak i nie, o ile w mieście na jednopasmówce takie zachowanie jest #!$%@?, to są też sytuacje gdzie masz drogi wielopasmowe po 3 pasy w jedną stronę i wystarczy że któreś auto jedzie 5km szybciej od drugiego i już łapie się na 15pkt karnych, mimo, że np jest dobra widoczność w oddali żadnego pieszego itd. ktoś obok przyhamuje, nie zauważysz tego i elo 1500zł i 15pkt. Do czego zmierzam, tu powinny być jakieś widełki np. od 8 do 15pkt bo czyn czynowi nierówny i to bardzo, a dwa to tępienie tej patologii infrastrukturalnej z przejściami na drogach wielopasmowych, za zakrętami itd. oraz to jak bardzo niejasne i dyskusyjne są przepisy np. odnośnie pierwszeństwa pieszych i co można uznać za wymuszenie na pieszym itd. czysta interpretacja policjanta. Ktoś stoi obok przejścia machnie Ci, że nie idzie i sobie powoli będziesz jechał, ale Pan bagieta Ci dowali mandacior, a to są niuanse a te wykroczenia już teraz sobie zaczynają kontrolować z drona wysoko, nie każdy zobaczy wtedy gest pieszego czy coś, a jak tego nie nagrasz to pozdrawiam w sądzie.
#motoryzacja #przepisydrogowe #2022 #prawojazdy #samochody
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MatPL1122: już teraz często bywało tak, że pan policmajster w nieoznakowanym zwalniał nagle przed pustym przejściem, zebys wyprzedził go na pasach. Teraz trzeba być jeszcze bardziej czujnym, bo łatwa kasa, wystarczy tylko pedał nacisnąć i nie chodzi mi o drugiego policjanta ;)
  • Odpowiedz
a powinieneś zaburzeniami widzenia obwodowego i czasem swojej reakcji. myślę że badania by ci się przydały, inaczej kogos jebniesz prędzej czy później.


@mojnicknawykopie: jeśli ktoś na pasie obok przyhamuje, to MUSISZ go wyprzedzić, bo jest fizycznie niemożliwym, byś zaczął hamować idealnie równo z nim, zawsze będziesz miał opóźnienie chociażby o te ułamki sekundy pomiędzy zobaczeniem tego a wciśnięciem hamulca. I teoretycznie za takie coś nie powinno być mandatu, ale były już
  • Odpowiedz
@efek: a tak swoją drogą, jak DOKŁADNIE brzmi ten przepis, wyprzedzanie pojazdu który ustąpił pierwszeństwa pieszemu, czy wyprzedzanie jakiegokolwiek? Bo jeśli jakiegokolwiek, to trochę skucha, jeśli na lewym pasie stoi kolumna pojazdów czekająca na możliwość skrętu w lewo, a jedziesz pasem i gdzieś po drodze jest przejście. Albo też tam staniesz i czekasz, albo ryzykujesz mandat. W sumie jak staniesz to obaj jesteście uwaleni i już musicie stać do końca świata,
  • Odpowiedz
@MatPL1122: ogarną, jak nagle gospodarka kwęknie bo stanie cały transport w kraju. Firmy kurierskie to nie tylko dowóz pizzy czy dostawa nowej karty graficznej do kompa, ale też coś, co w ogóle umożliwia funkcjonowanie niektórych biur czy sklepów. Jak padną, to zabiorą ze sobą całkiem sporo innych rzeczy.
  • Odpowiedz
@tomtom666: Art. 26. 3. ustawy Prawo o ruchu drogowym

Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

Ani słowa o skręcaniu czy coś, tylko sygnalizacja/kierowanie richem pozwala wyprzedzić
  • Odpowiedz
@MatPL1122: Ja miałem kiedyś bardzo głupią sytuację w tym miejscu. https://www.google.com/maps/@52.2073912,21.1735003,3a,75y,323.23h,78.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXyvQdOuvbjvkgqbBdMQvaQ!2e0!7i13312!8i6656

Jadę w nocy motocyklem prosto, z naprzeciwka całkiem spory ruch, samochód na lewoskręcie postanowił zatrzymać się przed przejściem. To ja też po hamulcach i stoję. Rozglądam się, nikogo nie ma, szybkę otwieram by widzieć lepiej, bo może jednak jakiś cichociemny przemyka albo jeże idą czy cholera wie co. Za mną coraz więcej samochodów. Ano nic z tych rzeczy, po prostu
  • Odpowiedz
@shagwest: łódź, ulica pabianicka, pomiędzy rondem lotników lwowskich a trasą łódź górna masz kretyńskie przejście dla pieszych bez sygnalizacji z uliczkami po prawej w które ludzie bardzo zwalniają na prawym, przy większym ruchu jakby ktoś ustawił tam radiowóz to można trzaskać mandat prawie wszystkim na lewym i środkowym pasie
  • Odpowiedz