Wpis z mikrobloga

@rocky_b: nie dziw się. Zdecydowana większość osób nie potrafi liczyć i w pamięci wykonać najprostszych równań. Zapytaj kogoś czy np. 50 zł abonamentu miesięcznie za coś tam to dużo? Spora szansa że usłyszysz że to niewiele. Jednocześnie zapytaj czy 600 zł rocznie to sporo??? Łooo panie, kupa kasy, kogo na to stać…?
@rocky_b: No dobra, zestaw sprzedają po te np. 700zł, ale to jest cena u pośrednika, a nie kwota jaką ma lego z tego zestawu. Więc ciekawe jaki jaki jest realny % np. ceny sugerowanej (która jest pewnie jeszcze inna niż ta po której ludzie kupują) lub po prostu jakie faktycznie pieniądze wychodzą z tego autorom takich projektów.

Jak na razie chyba nikt tego nie napisał.
@dasfddklfdslkfkx:

1% of the total net sales of the product (this includes product ideas featuring original models based on third-party intellectual property such as a game, TV show, or movie). All payments shall be free and clear of any and all taxes, duties, levies, fees or other charges, except for withholding Danish taxes. For details, refer to the Terms of Service, (iii.) Taxes.


https://ideas.lego.com/guidelines -> Prizes and Rewards
@hoppek: Spoko, przeczytałem to zanim napisałem komentarz. Ale ty chyba nie do końca przeczytałeś to co ja napisałem. Zapytałem się na jakie REALNIE pieniądze to się przekłada. Bo to na pewno nie jest 1% kwot jakie klienci zapłacą za zestawy. Ani tym bardziej 1% tych kwot * ilość wyprodukowanych zestawów.

Widzę jest tu trochę osób w temacie to może ktoś ma jakieś info od np. autorów wydanych zestawów.
@hoppek: @l_lucky: czy takie zestawy wymyśla się i projektuje w jakimś zestawie czy bierzesz realne klocki i kombinujesz najpierw coś nowego a na programie dokładasz klocki nie istniejące lub nie posiadane?
@lajsta77: To zależy od ciebie. Możesz sobie ogarnąć na klockach i wysłać projekt z klocków. A możesz w ogóle nie mieć klocków i zrobić wszystko w programie stud.io.
4. Alcohol in any present day situation

Tutaj powiedziałbym, że pewne elementy 21322 mogłyby nawiązywać do sytuacji z alkoholem, a jednak zestaw pojawił się w sprzedaży i został ciepło przyjęty.


IN PRESENT DAY SITUATION. Czyli beczka rumu na statku pirackim jest OK, ale już współczesna knajpa jako modular nie przejdzie. Podobnie, jak nie przejdzie np. replika butelki Jacka Danielsa.

9. Large or human-scale weapons or weapon replicas of any kind, including swords,
@RandomowyMirek: Wiesz, trudno się nie zgodzić z tym co piszesz, ale z drugiej strony może być ktoś nadgorliwy w zespole odpowiedzialnym za sprawdzenie tych aspektów i może ktoś taki odrzucić projekt ze względu na zawarte elementy. Nawet jeśli te elementy nie są faktycznie duże albo na tyle duże, żeby były zbliżone do "ludzkich rozmiarów".
@RandomowyMirek: @hoppek: pamiętam sytuację że koleś zbudował nabrzeże portowe z pirackimi zabudowaniami. To odrzucili mu bo miał leżącą minifigurkę pirata z butelką. Musiał usunąć bezpośrednie odniesienia do picia alkoholu. Ale już sama karczma z butelkami za ladą były ok