Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie takie ogólne do znawców i ludzi którzy siedzą w temacie... Powiedzcie mi co by się stało gdyby się spróbowało włączyć powiedzmy GTA V na tym komputerze? Parametry komputera to Pentium II 266MHz, 16MB RAM, 4GB HDD, Grafika 3D, Modem 56k, Windows 95, ogólnie chodzi mi o to czy taki komputer rzeczywiście mógłby się zapalić, co by się działo wtedy z takim komputerem podczas próby włączenia gry takiej jak GTA V czy Wiedźmina... (Zdjęcie podglądowe) #informatyka #nauka #lata90 #komputery #gry
wakxam - Mirki mam pytanie takie ogólne do znawców i ludzi którzy siedzą w temacie......

źródło: comment_1641117647VEoYyfZZmY1PCbAYNyHuSj.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@wakxam nie uruchomisz ten gry bo prawdopodobnie nie uruchomisz windowsa który będzie działał na tym procesorze, a idąc dalej karta graficzna nie będzie wspierała odpowiedniej biblioteki DirectX, a więc nie uruchomisz tej gry. Nawet gdybyś to dał radę uruchomić to nic by się nie stało że sprzętem gdyż płyta i procesor mają zapewne coś takiego jak termistor i odetną zasilanie przy przekroczeniu danej temperatury
  • Odpowiedz
@wakxam: Nic by sie nie stało bo nawet nie zmieściła by sie gra na dysk. Nawet jakbyś podłączył inny dysk to nie masz w tych systemach obsługi systemu ntfs. Nic by sie nie zapaliło, nie ma takiej możliwości.
  • Odpowiedz
@wakxam: nic nowszego nie zainstalujesz (64 bit vs 32 bit Win95), brakuje bibliotek, ot chociażby odpowiedniej wersji DirectX / OpenGL.
Za mało pamięci, za malo powierzchni dyskowej. Wszystkiego za mało :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@wakxam: prawdopodobnie zabraknie obsługi jakiejś instrukcji (czyli generalnie "rozszerzeń" tak przestarzałej architektury jak intel x86) czy jakiegoś DirectX w gpu.
Komputer się nie zapali, przy sprawnym chłodzeniu procesor nagrzeje się do pewnej temperatury i już tak zostanie.
Jeśli chciałeś tym pytaniem dowidzieć się co się stanie jeśli po prostu obciążymy tak stary komputer jakimś nowoczesnym dość wymagającym oprogramowaniem już pomijając całą resztę? To nic, po prostu będzie to przetwarzał dużo
  • Odpowiedz
@wakxam tak jak napisali poprzednicy nawet byś jej nie zainstalował, ale może i byś mógł spróbować zagrać przez chmurę, ale tam pewnie też są jakieś ograniczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@sznaap: tak naprawdę, to służył do spowalniania komputera. Włączony nic nie robił, wyłączony spowalniał. Ponoć chodziło o kompatybilność z jakimiś starymi aplikacjami, które na szybszym sprzęcie pracowały zbyt szybko i czasem stwarzało to problemy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@EdekMoczygeba: @sznaap: w moim 386 przycisk turbo zmieniał taktowanie procesora. Bez turbo Wolfstein 3d lagował. Z włączonym turbo trochę mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale miałem inną grę, czołgi, widok jak w wormsach był. Stały dwa czołgi i trzeba było trafić drugiego, do tego teren się niszczył. To z turbo pocisk leciał bardzo szybko. Bez turbo było widać jego przelot przez mapę
  • Odpowiedz
@wakxam: obawiam się że cała zabawa by klękła na Win95 bo installer by nie ruszył.
Jeśli jednak jakimś cudem, to ilość miejsca na dysku i RAM stanowiłyby kolejną barierę.
Załóżmy że dołożysz dysku i wsadzisz największe kości jakie się dało w tamtym czasie (4x128MB -> max 512MB) to nadal będzie mało.
No nie da rady jak by na to nie patrzeć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@wakxam nie uruchomisz ten gry bo prawdopodobnie nie uruchomisz windowsa który będzie działał na tym procesorze, a idąc dalej karta graficzna nie będzie wspierała odpowiedniej biblioteki DirectX, a więc nie uruchomisz tej gry. Nawet gdybyś to dał radę uruchomić to nic by się nie stało że sprzętem gdyż płyta i procesor mają zapewne coś takiego jak termistor i odetną zasilanie przy przekroczeniu danej temperatury


Jak miałem za gowniaka p2 300mhz to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wakxam: #!$%@? gdzie wy byliście? Masz 20 lat? Na takich komputerach kiedyś instalowałem wszystko co tylko było w stanie odpalić instalator. Później 3 zdrowaski żeby doszło do 100% i dalej już tylko koronką do najswietrzego serca żeby zobaczyć coś więcej niż ciemny ekran, bluescreen albo Windows error.
Nie komputery nie wybuchają.

  • Odpowiedz