Wpis z mikrobloga

@s---k: Tak bedzie je ruchal non stop( ͡° ͜ʖ ͡°) Jezeli juz to kogut od pisklaka. Teraz ja jestem kogut i tarmosze kurki co jakis czas. Rok temu jak uslyszalem od laski zeby kury kupic to pierwsza mysl byla; Na ch... mi kury( ͡° ͜ʖ ͡°)
@s---k: Sam dopiero co poznaje systematyke tych ptakow( ͡° ͜ʖ ͡°) jak podchodzisz do kury (oczywiscie musi cie znac) ona robi taki przysiad i otwiera skrzydla( ͡° ͜ʖ ͡°) 3 sekundy tarmoszenia jest otrzepanie jest orgazm. Kurka szczesliwa.
@John-aka-Janek: mieszkanie na wsi na zadupiu jest fajne jak to zadupie jest w zasięgu jakiegoś większego miasta. Tak to jest więcej problemów niż plusów chyba, że kasy jest tyle, że nie ma się czym martwić. I jeszcze dobrze mieć w oddali nowe domy niż stare.
@Qullion: 40 mil do duzego miasta takze ok. Wciaz pracuje w duzych miastach i widze ten caly depresyjny syf. Dlatego ukojeniem jest powrot na wioske. Nowe domy w UK? To chyba joke? Moj ziomek w London ma apartament i strasznie go lockdown dojechal na depresje. Ja w tym czasie basen w ogrodzie, zrobilem szklarnie, wedzarnie i wiele innych rzeczy plus opalanie sie naked z laska( ͡° ͜ʖ ͡°
@John-aka-Janek: w Polsce przy takiej odległości od dużego miasta to może być prowincja zabita dechami z ludźmi z taką mentalnością, że ciężko nawiązać znajomości.
Bliżej miast jest masa wsi z samymi nowymi domami i mieszkają tam też rolnicy co mają 100 ha.
W Polsce są wsie bardzo depresyjne w zimie zwłaszcza, nie lepiej jest w lecie, ale są i takie, że wyglądają lepiej niż w UK.
Na wsi to fajnie jak
@Qullion: W szklarni tak jak kiedys w ogrodzie, pomidorki biore pod uwage malinowe, plum, bycze serca i oczywiscie cherry dwie odmiany. Ogorki dwa rodzaje wystarcza, fasolka ostatnio 4 odmiany wiec bede sie tego trzymal. Kabaczki, papryki slodkie plus carolina reaper jestem fanem robie sosy ostre( ͡° ͜ʖ ͡°) takie kuresko ostre. Laska zawinela w zeszlym roku krzewy malin i borowki amerykanskiej. Jabkonki w ogrodzie mam dwie takze
@John-aka-Janek: spróbuj posiać melony, arbuzy, skorzonera to fajna sprawa, karczochy. Masz tam dłuższy okres wegetacyjny to kiwano powinno też dać radę bo w Polsce udaje się jak są w roku najlepsze warunki.
Z krzewów to jeżyna, porzeczkoagrest, malina biała, malina fioletowa, dereń, świdośliwa, kiwi, akebia, nieszpułka, aronia, jagoda goji, jagoda kamczacka, pigwowiec. Sam to posadziłem.
@John-aka-Janek: co to znaczy, że ze szczepki?
ananasa to się sadzi z pióropusza ukręconego z owocu albo z nasion i warunków jakichś specjalnych nie trzeba zapewniać, rośnie bez problemów. Okaz ma 3 lata, nie próbuję go zmuszać do owocowania.
Z mango to inaczej, temu to trzeba zapewnić warunki.
Chcesz kaktusów to sobie pitaje posiej, wszystkie kiełkują, wystawiasz w lecie na taras i rosną jak szalone.
Ja teraz przerzedzam parapety i skupię
@Qullion: Sprobuje sie na wiosne pobawic ledami w namiocie kupilem 250 x 2 takze zobaczymy jaka efektywnosc. Ciepla nie daje wiec poczekam na cieple dni. Az mi sie przypomnialo jak robilem 3 lata temu booster ostrym paprycza w lutym na 1200w to helikopter mi sie nad domem zawiesil( ͡° ͜ʖ ͡°)