Wpis z mikrobloga

@Qullion: Szczepka czyli mlody ped. Mialem od znajomej. Probowalem metody ktora opisujesz ale lipa byla zgnil. Mam miejsce na kaktusy zajebiscie naslonecznione na oknie jak kurtyne zaslonilem w lecie i zawiesilem termometr to tam bylo 48 stopni przy wilgotnosci 8%.
  • Odpowiedz
@John-aka-Janek: co do ananasów to idziesz do sklepu i wybierasz owoc z najładniejszym pióropuszem. Wracasz do domu i go ukręcasz, dajesz na 2 dni do wody, a potem do mokrej ziemi. Czekasz dość długo, mogą liście usychać i wypadać, ale jeżeli jest grupa zielonych liści to jest dobrze. Środek może zgnić, ale nie ma się co przejmować bo często wyrastają młode liście.
Możesz też w dojrzałym owocu szukać nasion i
  • Odpowiedz
@Qullion: Czyli nie czekasz az korzen strzeli? Wiesz u nas wszystko z nasion leci a np pomidory czy ogorki to z naszych nasion czyli juz dzieci nasze( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak studiowalem biologie to botaniki nie lubilem preferowalem zoologie badz anatomie czlowieka moja mloda mnie nastawila co do roslin i zaczalem sie tym ponownie interesowac( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@John-aka-Janek: nie czekam, sklepy są wszędzie i ananasy są powszechnie dostępne, więc nie ma się tu bawić jakieś podchody. Padnie to padnie, kupi się następny. Problem jest taki, że owoce są przewożone w różnych warunkach i dostają szoku.
Ja tylko sieję owocowe egzotyczne typu ananas, marakuja, awokado, nie bawię się w kwiatki w domu, jak już to coś posadzę w ogrodzie chociaż teraz do ogródka mam trochę km.
Roślinki to
  • Odpowiedz
@Qullion: Zawsze chcialem statek admiralicji tylko inne czasy byly i dostepnosc. Godzinami moglem przegladac te ksiazeczki lego ( ͡° ͜ʖ ͡°) az lezka sie kreci w oku. Moj mlody to juz zapomnij jak mial 7-9 lat to oczywiscie a teraz tel, nowy xbox etc.
  • Odpowiedz
@Qullion: Mialem kolege co na tamte czasy byl bogiem lego poniewaz ojciec z niemiec mu przywozil a on baran nawet nic nie potrafil z tego stworzyc. Ja bylem bogiem tworzenia( ͡° ͜ʖ ͡°) Lubilem robic cos z glowy bez instrukcji
  • Odpowiedz
@Qullion: Zycze Ci wszystkiego najlepszego w tym roku. Widze ze czasem mozna spotkac kogos wartosciowego na tym portalu. Niestety wiekszosc to debile. Najlepszego dla Ciebie i rodziny i smigaj dalej z pasja( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@John-aka-Janek: kiedyś lego było drogie, ludzi było na mniej stać, kiedyś niewiele lego miałem, ale zawsze chciałem, budowało się świetnie.
Wszystkiego najlepszego, rozwijaj ogródek i pasje, siej i sadź, będzie bieda to chociaż pojesz.
  • Odpowiedz