Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#sport #wspinaczka #bouldering #silownia Cześć, może ktoś spotkał się z takim problemem. Gdy trzymam chwyt wspinaczkowy albo nawet sztangę i zwalniam ciężar, czuję chwilowy silny ból w przedramionach, na całej długości. Więc zakładam że to ścięgna. Zrobiłem tydzień przerwy ale nie pomogło. Teraz zacząłem chłodzić i łyknąłem leki przeciwzapalne. Może to być zapalenie ścięgien? Ktoś miał podobne objawy?
  • 13
  • Odpowiedz
@smileplease Ja miałem to samo, masowałem i smarowałem dolgitem i bardziej rozgrzewałem przed cwiczeniami i przeszło po około tygodniu. Obstawiam, że przeciążony mięsień, nierozgrzany czy niezregenerowany.

Ale lepiej iść do fizjo bo wszyscy możemy przypuszczać
  • Odpowiedz
Po pierwsze - nie idź do fizjo :) Serio. Dopiero od 2015 roku zawód fizjoterapeuty jest uregulowany ustawą, w związku z czym osoby, które chcą wykonywać ten zawód, muszą posiadać wyższe wykształcenie kierunkowe. Fizjoterapeutą może być ktoś, która przed wejściem w życie ustawy ukończyła szkołę policealną publiczną i uzyskała tytuł zawodowy technika fizjoterapii. TLDR - fizjoterapeuta to nie lekarz...

Na ściankach i siłowniach modnie jest mówić, żeby iść do fizjo - tymczasem
  • Odpowiedz
@abar: To był #!$%@? fizjo a nie świetny. Żaden szanowany fizjo nie zaleci CI masażu jeżeli podejrzewa kontuzję. Z marszu wysyłają na USG i dopiero podejmują działanie. Kolega trafił na jakiegoś konowała. Jak obracasz się w środowisku to wiesz kto jest ogarnięty.
  • Odpowiedz
@abar: Ale co lekarz Ci pomoże w takiej sytuacji? Co najwyżej da Ci skierowanie do jakiegoś ortopedy. Jak to będzie problem mięśniowy to nawet ortopeda Ci rozłoży bezradnie ramiona. Dobry fizjoterapeuta wie jak mięśnie, ścięgna i stawy działają i będzie Ci w stanie pomoc. Przede wszystkim zrobi testy motoryczne i oporowe i zdiagnozuje problem. Lekarz nic Ci tu nie pomoże bo się na tym mało zna. Najlepiej iść do sprawdzonego
  • Odpowiedz
odpowiedz


@fajq: Lekarz Cię zdiagnozuje, bo ma do tego narzędzia i wiedzę medyczną. Zresztą zdecyduj się :) W jednym poście piszesz:

Żaden szanowany fizjo nie zaleci CI masażu jeżeli podejrzewa kontuzję. Z marszu wysyłają na USG i dopiero podejmują
  • Odpowiedz
@abar: Wszystko zależy od wywiadu wstępnego. Jak powiesz, że Ci coś strzeliło w stawie i napierdziela to pierwsze co to będzie wysłanie na USG albo zrobi sam jak ma możliwość. Nie ma jednego wzorca reagowania. Każdy przypadek jest inny. Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale w Krakowie jest kilku głównych fizjo którzy zajmują sie wspinaczami i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś do lekarza szedł tylko zawsze jest to telefon
  • Odpowiedz
@fajq:

Ciągle nie rozumiem, jaka jest idea pójścia najpierw do fizji (w przypadku kiedy coś Ci strzeliło w stawie i napierdziela) skoro i tak skieruje Cię na USG. Nawet jeśli zaboli mnie ramię wolę iść najpierw na badanie (np. rentgen) niż na badanie motoryczne u fizjo...

Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale w Krakowie jest kilku głównych fizjo którzy zajmują sie wspinaczami i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś do lekarza szedł tylko zawsze jest to telefon do któregoś fizjo. Terapia osoczem jest równiez
  • Odpowiedz
@EjOnMaKontoNaWykopieXD: Hej, pomogły trzy czynniki: 1. rozciąganie prostowników, ale grupy przedniej, jak na zdjęciu które sam zrobiłem. Czyli odwrotnie, niż zawsze się wszyscy rozciągali (czyli tylko tak zawsze robiłem https://centrumsportowca.pl/wgrane_pliki/medium_cwiczenia-201.jpg a teraz robię głównie tak, jak na zdjęciu, które zrobiłem samemu) 2. Rolowanie przedramion, ale tej strony 'od góry' :-) 3. Rest tygodniowy właśnie z tym rozciąganiem i rolowaniem. Prawie jak ręką odjął. Teraz czuję czasami ścięgna, ale wiadomka, budują
s.....e - @EjOnMaKontoNaWykopieXD: Hej, pomogły trzy czynniki: 1. rozciąganie prostow...

źródło: comment_1650273114hJiuDiPKkD63jYcNSyzN5n.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz