Wpis z mikrobloga

@Hyrieus: Nie ma co żałować, większość moich znajomych po tych kierunkach utknęła w labach produkcyjnych, gdzie mają pracę zmianową po 12 godzin i maszynowe robienie próbek i analiz. Praca monotonna, czasem szkodliwa (w zależności od chemii, z jaką pracujesz), a do tego słabo płatna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hyrieus: jestem chemikiem w laboratorium analitycznym (ironia losu) i w zależności od tego, co pierwsze mnie trafi, pewnie zabije mnie rak albo wątroba - za to na pewno dostanę #!$%@?. Jak się robi ciągle to samo można się zrzygać, ale jak się nagle coś #!$%@?, to się tęskni za monotonią i taśmowym tłuczeniem próbek. Dreszczyk emocji związany z nowymi wdrożeniami czy tam sprzętem zamienia się po chwili w tępe bezsilne #!$%@?,
  • Odpowiedz
pytam bo sam to studiowałem i odpadłem ,nie wiem czy żałować


@Hyrieus: prosta sprawa, nie żałować, bo żeby tu zarabiać, to trzeba lubić swoją robotę. Nie sądzę, żebyś lubił chemię, skoro nie miałeś serca do nauki, więc tym lepiej dla Ciebie.
  • Odpowiedz
  • 0
@mozgogrdyczka chemia analityczna nie ma przyszłości, już nawet na uniwerkach od niej odchodzą.
@Hyrieus na kierunki nauk podstawowych ( chemia, fizyka, matma) raczej żeby zarabiać się nie idzie tylko z pasji. Kariera przede wszystkim naukowa ewentualnie big pharma, zarabiać dobrze się da ale nie jest to poziom informatyki czy banksterów. Technologia Chemiczna jest bardzo myląca, bo z chemią niewiele ma wspólnego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iknsg: nie ma przyszłości? Jest nudna, powtarzalna i absolutnie mało pociągająca, niekoniecznie jest w niej miejsce na wielkie przełomowe odkrycia --- co dalej nie zmienia faktu, że jest POTRZEBNA dokładnie gdziekolwiek, gdzie wytwarza się lub kontroluje cokolwiek co musi mieć skład spełniający jakiejkolwiek specyfikacje pod kątem zawartości określonych substancji chemicznych. Żyjemy w świecie, gdzie wszystko jest określone jakimiś przepisami więc nawet nie trzeba wymyślać nic odkrywczego bo ilość rzeczy które się
  • Odpowiedz
  • 0
@mozgogrdyczka właśnie chodziło mi o to że automatyzacja w tej dziedzinie postępuje bardzo, bardzo szybko. Są już laboratoria (Niemcy i USA) gdzie udało się całkowicie wyeliminować czynnik ludzki. Za 10-15 lat już nawet małp nie będzie potrzeba, praktycznie całą technologia potrzebna do tego już jest
  • Odpowiedz