Wpis z mikrobloga

Miriony fituje taki plan?
PPL rozłożony na A i B, nakierowany na ogólny rozwój hipertrofia i siła: jeden miesiąc większy nacisk pod hipertrofia(powtórzenia 8-12, tempo) drugi miesiąc siła(3-5 powt. większe ciężary) i tak na zmianę.
Push A
BP (4 serie 8-12)
Wyciskanie Sztangielkami skos dodatni (3 serie 8-12)
Rozpiętki (3 serie 8-10)
Arnoldki (3 serie 8-10)
Tric(wyciskanie franc/ prostowania na wyciągu) (4 serie 10-12)
Plank(brzuch) (3 serie)

Pull A
Podciąganie nachwyt/neutral (4 serie 6-10)
Wiosłowanie (3, 8-12)
Odwrotne rozpiętki (3-4, 10-15)
Szrugsy (4 10-15)
Biceps uginanie młotkowe (4, 12-15)
Podciąganie nóg do brzucha(brzuch) (3 serie)

Legs A
DL Sumo (4, 8-10)
Front Squat (4, 8-10)
Wykroki (3, 8-10)
Uginanie na dwugłowe uda(guma lub wyciąg) (3, 8-10)
Uginanie na łydki (3, 12-15)
Spacer Farmera jednorącz(brzuch) (3x)

Push B
OHP (4, 8-10)
Wyciskanie Sztangielek poziomo (4, 8-10)
Rozpiętki (3, 8-10)
Wznosy bokiem (3, 10-15)
Wyciskanie francuskie sztangielki(lub prostowanie na wyciągu) (4, 8-10)
Plank (3x)

Pull B
Podciąganie podchwyt (4, 8-12)
Wiosło Focze(lub przyciąganie linki wyciągu poziomo) (4, 8-12)
Facepull(wyciąg) (3, 10-15)
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia (3, 10-15)
Biceps (sztanga lub sztangielki) (3/4, 10-14)
Podciąganie nóg do brzucha(brzuch) (3 x 10-12)

Legs B
Squat High bar (4, 8-12)
RDL (3, 8-10)
Przysiad Bulgarski (3, 8-10)
Przywodzenie Kopenhaskie (3, 8-10)
Uginanie na łydki (3, 12-15)
Spacer Farmera jednorącz (3x)

Coś zmieniać czy może być? Plan jest dla mnie, osoby która ćwiczy czysto amatorsko pod rozwój całego ciała. Liczę na ciekawe wskazówki.

#mikrokoksy
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Heroina340: Sama idea PPL jest jak najbardziej okej. Tylko, że w tym przypadku nieprecyzyjny dobór ćwiczeń, kolejność, zakresy ruchów. Dodatkowo wnioskuje, że to plan 6x week. Bez grubej bomby daleko nie zajedziesz, nawet nie że względu na objętość, ale częstotliwość, ośrodkowy układ nerwowy nie wyrobi że względu na aspekt psychologiczny. Jesteś amatorem, który ćwiczy pod rozwój całego ciała, to #!$%@? sobie jakieś sprawdzone fbw, albo 4x upper/lower a nie kombinuj. Pozdro.
Tylko, że w tym przypadku nieprecyzyjny dobór ćwiczeń, kolejność, zakresy ruchów.


@DopeLifter: Możesz sprecyzować, cały plan oparłem z naciskiem na wielostawy, bo uważam że one najlepiej budują siłę i ogólny rozwój, zresztą większość planów FBW też opiera się na ćwiczeniach typu BP, Siady, DL, Podciąganie OHP i Wiosła.
Jeśli chodzi o akcesoria i ilość ćwiczeń to mogę zmniejszyć ich ilość, jeśli kolejność jest nie taka to również się dostosuję :)

Dodatkowo
odatkowo wnioskuje, że to plan 6x week. Bez grubej bomby daleko nie zajedziesz, nawet nie że względu na objętość, ale częstotliwość, ośrodkowy układ nerwowy nie wyrobi że względu na aspekt psychologiczny.


@DopeLifter: co to za brednie xD lecę na sucho 6 razy w tygodniu od co najmniej roku i nie mam żadnych problemów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Heroina340: Chętnie bym Ci na to wszystko odpowiedział, ale nic o Tobie nie wiem. Jasne, że te ćwiczenia najlepiej robią progres. Ogólnie jak na 4 dni, to możesz ćwiczysz, ale można ułożyć dużo lepszy plan. Nie znam Twoich celów, poziomu wytrenowania.

@Entelechia: Brednie? A na jakim jesteś poziomie wytrenowania? Znam tylko jedną osobę, która będąc naturalem i mając konkretne wyniki jest w stanie PORZĄDNIE ćwiczyć 6x w tygodniu. Ale to
Dobrze napisał @DopeLifter: Dla zdecydowanej większości osób więcej niż 4 treningi w tygodniu, będą tylko szkodzić.

A jeżeli ktoś mówi że bez problemu może trenować naturalnie, 6razy w tygodniu, i planem podobnym do tego co prezentuje @Heroina340: To oznacza że nie potrafi odpowiednio ciężko trenować :) I robi "gównianą objętość" czyli macha dla samego machania.

Sam przy zadbaniu o regeneracje, suplementacje, surplus kcal... Obecnie przy 5x treningach w tygodniu, chodzę
@DopeLifter: ale wiesz, że wszystko zalezy od objętości, i intensywności treningu? Jeśli ktoś nie daje rady trenować 6 razy w tygodniu, to ma po prostu za ciężki plan i tyle

PORZĄDNIE


Co to znaczy porządnie? Jak trenujesz 6 razy w tygodniu, to masz inny trening, niz trenując 2 razy
@IntruderXXL:

A jeżeli ktoś mówi że bez problemu może trenować naturalnie, 6razy w tygodniu, i planem podobnym do tego co prezentuje @Heroina340: To oznacza że nie potrafi odpowiednio ciężko trenować :) I robi "gównianą objętość" czyli macha dla samego machania.


To chyba oczywiste, że im większa częstotliwość, tym mniejsza intensywność i/lub objętość na danym treningu. Nie można trenować i często, i ciężko, i robić dużo na jednej jednostce - i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak jak @IntruderXXL napisał, nic dodać nic ująć. Ja po 5 ćwiczeniach, wychodzę czasami jakby przejechał mnie walec. Niektórzy robią po 10 ćwiczeń, ale zero skrzywienia na twarzy. Jest to częsty widok.

@Rejetn coś Ty, nie wiem, tak sobie tylko napisałem. Porządnie to znaczy po prostu porządnie. Masz się po prostu nie opierd*lać, ogień ma płonął i masz sie modlić żeby ta seria już się skończyła. Nie wiem co tutaj więcej dodawać.
@de_Rham: Wyraźnie napisałem

6razy w tygodniu, i planem podobnym do tego co prezentuje @Heroina340

Zawodnicy Sheiko robili gównianą objętość i nie potrafili ciężko trenować?


@de_Rham: Przecież to jest zupełnie inny plan... Po za tym. Sam Sheiko zaleca trenowanie 4 RAZY W TYGODNIU jako optymalne dla zdecydowanej większości ludzi, nawet topowych zawodników.
Ogólnie jak na 4 dni, to możesz ćwiczysz, ale można ułożyć dużo lepszy plan.


@DopeLifter: Dlatego właśnie tutaj napisałem, jestem otwarty na każdą wskazówkę żeby zmodyfikować/zmienić to co tutaj wypisałem. Jak na razie zrobiłem Push A i Pull A w tym tygodniu i wyszło spoko, choć były to małe ciężary, bardziej pod rozruch, z racji tego że wracam po ponad 3 miesięcznej przerwie do ćwiczeń.

Nie znam Twoich celów, poziomu wytrenowania.
@IntruderXXL:

6razy w tygodniu, i planem podobnym do tego co prezentuje @Heroina340


Napisałeś też, cytuję: Dla zdecydowanej większości osób więcej niż 4 treningi w tygodniu, będą tylko szkodzić, co jest oczywistą nieprawdą. Rozpatrywanie częstotliwości bez brania pod uwagę intensywności i objętości jest po prostu bez sensu.

Po za tym. Sam Sheiko zaleca trenowanie 4 RAZY W TYGODNIU jako optymalne dla zdecydowanej większości ludzi, nawet topowych zawodników.


Skąd to wziąłeś? Nie
Brednie? A na jakim jesteś poziomie wytrenowania?


@DopeLifter: Całkiem niezłym jak na amatora, który nie wygląda na worek wypełniony tłuszczem xD 3xBW w DL, ponad 2xBW w przysiadzie, ponad 1.5xBW w BP i 1xBW w OHP na luzie. Kwestia odpowiedniego zarządzania objętością ¯\_(ツ)_/¯

A, i ciągle progresuję.
Skąd to wziąłeś? Nie przypominam sobie, żebym się z spotkał z taką informacją. 4 dni treningowe to on poleca

początkującym, jeśli mają czas, np. standardowy AML (wbrew temu, co mówi nazwa). Widziałem też kilka-kilkanaście

planów jego podopiecznych i żaden nie trenował jedynie 4 razy w tygodniu. To tak naprawdę mała liczba dla kogoś, kto trenuje submaksymalnie w stylu Sheiko i chce osiągnąć topowe wyniki.


@de_Rham: Wyglądaja jakbyś wiedzę o Sheiko czerpał
@IntruderXXL:

Wyglądaja jakbyś wiedzę o Sheiko czerpał od Polskich pseudo ekspertów tej metody LOL.


Nie wydaje mi się. Na temat Sheiko w angielskim necie przeczytałem i przesłuchałem wszystko, co udało mi się znaleźć, wliczając książkę Borysa, wszystkie wypowiedzi z forum, posty z Instagrama, wywiady itd. Dlatego się dziwię. Po pierwsze, nie kojarzę w ogóle takiej wypowiedzi. Po drugie, stoi to w sprzeczności z tym, co generalnie wiadomo na temat tej metody.
Nie wydaje mi się. Na temat Sheiko w angielskim necie przeczytałem i przesłuchałem wszystko, co udało mi się znaleźć, wliczając książkę Borysa, wszystkie wypowiedzi z forum, posty z Instagrama, wywiady itd. Dlatego się dziwię. Po pierwsze, nie kojarzę w ogóle takiej wypowiedzi. Po drugie, stoi to w sprzeczności z tym, co generalnie wiadomo na temat tej metody


@de_Rham: No widzisz ja także to zrobiłem, ale w tej chwili nie mogę znaleźć