Wpis z mikrobloga

Podejście do domu parterowego nr 2137 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co Waszym zdaniem do poprawy przy takim układzie pomieszczeń?

Dom dla rodziny 2+2, ogrzewanie pelletem + kominek akumulacyjny (piec kaflowy stojący w salonie), po całości ogrzewanie podłogowe + rekuperacja.

Dodatkowo wejście na poddasze obok wejścia do pokoi, gdzie będzie mój gabinet.

Strony świata tak jak na obrazku: północ na górze, południe na dole.

Taras w elkę południe+wschód, wyjście dużym przeszkleniem od południa

Biorę po 500+ z konta każdej drużyny i słucham Państwa ( ͡º ͜ʖ͡º)

#budujzwykopem
#budowadomu
#remontujzwykopem
Pobierz robertx - Podejście do domu parterowego nr 2137 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co Waszym zdaniem do p...
źródło: comment_1640869353x2NU4uOD9pIalAEOZBHcDx.jpg
  • 171
@kuncfot: Raczej jestem przekonany do garażu z płyty warstwowej, dwustanowiskowy spokojnie mi się zmieści na działce i odgrodzi od ciekawskich spojrzeń ludzi z ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@robertx: garaż w bryle to jeden z największych luksusów na świecie. Latem chłodno, zimą nie zimno, z dzieciakami tysiąc razy łatwiej, a z zakupami trzy tysiące.
A wolnostojący też pewnie kosztuje krocie jak wszystko teraz. Straty cieplne minimalne.
Moim zdaniem powinieneś zrezygnować z parterowego.wiem że to modne, ale przy tylu pokojach to ci się nie spina.
Wymienisz te błędy?


@robertx: Moim zdaniem:
-niepotrzebnie idziesz w pellet
-niepotrzebnie uparłeś się na kwadratowy rzut budynku
-tworzysz niepraktyczne pomieszczenia. Sypialnia gdzie jest 30 cm przejścia między ścianą a łóżkiem, albo spiżarka 1 m2 powierzchni
-przejście do kuchni z zakupami przez salon
-taras tuż przy wejściu do domu?
@niegwynebleid: Rozważałem różne opcje, łącznie z piętrowym ale to co wysłałem na ten moment wygląda w moim przekonaniu najlepiej. Kwestia jeszcze odpowiedniego ustawienia mebli, fajnie byłoby zmieścić dwa duże przeszklenia trzymetrowe w salonie od poludnia
-niepotrzebnie idziesz w pellet


@mayek: kwestia dyskusyjna, jeden powie, że lepszy gaz, drugi, że pompa ciepła, ja wybieram pellet. Czas pokaże kto mial rację kto się mylił, szanse są równe dla wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-niepotrzebnie uparłeś się na kwadratowy rzut budynku


@mayek: kwestia ustawienia na działce + nie chcę szczura 9x20

-tworzysz niepraktyczne pomieszczenia. Sypialnia gdzie jest 30 cm przejścia między ścianą a łóżkiem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: Fajne te pokoje, takie dłuuuuuuuuuugaśne. Można postawić 2 łóżka piętrowe po bokach i bawić się w pociąg. Zrób sobie piwnicę i poddasze conajmniej, bo takie coś nie ma żadnych zalet nad mieszkaniem.
Fajne te pokoje, takie dłuuuuuuuuuugaśne.


@709009: 3x5 / 2,5x6 jest bardzo ustawne, dlatego na taki wymiar się zdecydowałem. Czy 5 i 6 metrów długości to tak bardzo dużo to bym nie powiedzial

Zrób sobie piwnicę i poddasze conajmniej, bo takie coś nie ma żadnych zalet nad mieszkaniem.


@709009: Właśnie taki dom-mieszkanie chcę zrobić. Nie mam parcia na jak największą ilość metrów :)
@robertx: czy kotłownia będzie miała tylko okno, czy drzwi na dwór?

Dziwne umiejscowienie drzwi z wiatrołapu do salonu, dałbym je wyżej, nie tak w samym kącie. To pozwoli jakoś sensownie wykorzystać stworzony lewy dolny róg salonu na kwiatka, szafeczkę na klucze itp.

Brak garderoby. Ten wiatrołap słabo się sprawdzi w roli miejsca na przechowywanie ubrań na inny sezon.

Spiżarnia w garażu będzie chłodna czy przemarzająca? Z doświadczenia wiem że nikomu się
@robertx: 1. To już wspomniane - proporcje wiatrołap / kotłownia do przemyślenia
2. drzwi do łazienki w środku od góry - będziesz do niej chodził z pokoi, więc bez sensu ją obchodzić, z salonu chyba wystarczy ta druga.
3. Drzwi do sypialni w lewym górnym rogu trochę odsuń od tej środkowej ściany - wtedy możesz sobie tam wrzucić zabudowę na całą ścianę.
4. Przeszklenia w sypialniach - zrób naprawdę duże, bo
czy kotłownia będzie miała tylko okno, czy drzwi na dwór?


@general_bomba: Tylko okno, noszenie opału poprzez otworzenie głównych drzwi + drzwi od kotłowni

Dziwne umiejscowienie drzwi z wiatrołapu do salonu


@general_bomba: Dzięki takiemu umiejscowieniu wejścia, mamy "korytarz" za kanapą a wzdłuż ściany, żeby z zakupami chodzić do kuchni

Brak garderoby. Ten wiatrołap słabo się sprawdzi w roli miejsca na przechowywanie ubrań na inny sezon.


@general_bomba: Z tym nie ma
@robertx: Oj stary, u ciebie bez porządnego architekta się chyba nie obejdzie xD

- wiatrołap niby ok, ale naturalnym odruchem jest raczej, że wchodzisz do części dziennej na wprost a tutaj wbijasz do kotłowni. Trochę dziwne ale niech będzie.
- potrzebne to okno w pomieszczeniu gospodarczym? Po co sobie niepotrzebnie dzielić ścianę na kawałki i zmniejszać ustawność?
- w salonie to okno na wprost telewizora to strasznie lipny pomysł - ktoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: Teraz nie masz, ale przyjdzie ci choinkę schować po świętach i nagle się okaże, że w garażu nie ma miejsca na samochód bo jest pełen rupieci.
@robertx: Uporządkowałem wejścia do pokoi żeby zrobić wnęki na szafy oraz zmieniłem układ i wejście głównej łazienki. Nie musisz jej teraz obchodzić i wejście jest ukryte z widoku głównego korytarza. Pralka i suszarka zgodnie z życzeniem dalej się tam znajdują, ale są obok siebie dzięki czemu masz sporo blatu, który możesz jakoś zagospodarować.

Zlikwidowałbym tą spiżarkę i zrobił wygodniejszą drugą łazienkę.
Pobierz sixty-five - @robertx: Uporządkowałem wejścia do pokoi żeby zrobić wnęki na szafy ora...
źródło: comment_1640879859zw11ST3U7f0bgCa1QTjKsi.jpg