Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem wycene na wykończene mieszkania (sama robocizna + rzeczy typu G-K, profile, możliwe że jakieś rurki, ale bez płytek, paneli, farby itp.) Wydaje mi sie bardzo duża cena a może nie jestem na bieżąco i to teraz standard?

Przykładowe pozycje:

Same kleje i inne materiały budowlane zostaly wycenione na 18k, gdzie do zrobienia okolo 60-65m w tym 2 lazienki i kuchnia
gruntowanie: 6zł/m
dwukrotne spachlowanie gładzią: 33/m
dwukrotne malowanie: 20/m
ukladanie plytek w lazience: 45/m
fugowanie plytek/silikonowanie: 45/m
szlifowanie pod katem 90st: 9/m
montaż miski WC: 150
montaż stelaża WC z GK: 450 (czyli montaż 2 kibli za 1200zł)
montaż umywalki: 150
montaż baterii umywalkowej: 150
montaż wanny (bez led, z podcieciem): 600
montaż paneli: 109/m
montaż listew: 100/mb
sufit podwieszany jednopoziomowy: 52/m

Jakieś opinie? Za okolo 60 metrow wycenili na 85k a na pewno troche rzeczy sie tam znajdzie jeszcze do roboty wiec pewnie wyszloby wiecej ostatecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remontujzwykopem
  • 17
montaż paneli: 109/m

montaż listew: 100/mb


@excelfinance: IMHO tutaj trochę popłynęli, chociaż nie wiem też o jakich listwach mówisz i jakich panelach, ale to się bardzo szybko układa.

fugowanie masz za m2 czy mb? to też prosta czynność

pytanie też jakie miasto
mi 63m2 wycenili na 25k za robotę + materiał ale musiałem gościa wywalić bo raz że terminów nie trzymał to jeszcze trochę fuszerkę odwalał w niektórych miejscach.
@excelfinance: W maju w krk dostałem wycenę na 72 m2 mieszkanie i podpisałem umowę, ceny były takie:
szpachlowanie - 29 zł/m
malowanie dwukrotne - 14 zł/m
gruntowanie - 5 zł/m
układanie płytek - 110 zł/m
szlifowanie pod kątem 45 st - 65 zł/m
montaż oświetlenia 30 zł/sztuka
materiał brudny (klej, farba, sylikony, szpachle, płyty, materiał instalacyjny itp.) - 10 000 zł
zaopatrzenie 10% materiału brudnego
prace porządkowe, zabezpieczające, wywóz śmieci -
@excelfinance: tylko weź poprawkę na to, że te ceny dostałem w maju, zanim się przedsiębiorcy dowiedzieli jak będą ruchani na nowym wale, zanim zaczęli podnosić stopy i zanim inflacja tak jebnęła. Twoje wyceny to pewnie uwzględniają.
@excelfinance: no średnio koszt wykonczenia na gotowo m2 w mieszkaniu oscyluje w granicach od 1000 zł do 1200zł z materiałem ale to są przypuszczalne ceny bo ja nie wiem jak Twoje mieszkanie wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)