Wpis z mikrobloga

Pralka się zesrała i nie chce wirować, więc potrzebna nowa

Jaką pralkę polecacie? Na co zwracać uwagę i jakich pralek unikać.
Budżet to max 1000-1400zł

#pralka #agd
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Damianowski: jeśli silnik szczotkowy, to możliwe że wystarczy wymienić szczotki w silniku. Rzecz, która się zużywa, koszt wymiany powinien się zamknąć w 100zł (sam element 20-40zł).

Jak chcesz brać nową, to może coś z silnikiem inwerterowym - są ciche.
  • Odpowiedz
@Damianowski Ogólnie to żartowałem ale doświadczenie życiowe uczy, że kupując z najniższej półki tylko się będziesz wkurzał i szybko sie rozleci. A ceny pralek zaczynają się od niecałego tysiaka. Weź coś za 1,4 zwróć uwagę na program krótki. Jak nie masz gromadki dzieciaków i nie pracujesz w fabryce azbestu to bedziesz na szybkosci odświeżać pranie. Mój tani boszyk ma pranie w 15 minut. Cyk i zrobłe, można sięgnąć po browara.
  • Odpowiedz
@frow: Odkręciłem filtr, wypadły dwie monety, ale dalej d--a. Ogólnie to pralka normalnie nabiera wody, załączają się programy, później znów nabiera tak jak podczas zwykłego prania, ale za cholerę nie chce zacząć wirować, ani nie odpompowywać wody.
  • Odpowiedz
@Damianowski
Pralka i zmywarka to proste urządzenia i o ile nie zepsuł się programator to jest do ogarnięcia dla każdego amatora.
Pompę czy silnik łatwo sprawdzić, zwykle są na 220v.
W pralce ostatnio jak ktoś już tu pisał miałem do wymiany szczotki, koszt kilkunastu złotych, w zmywarce pompa koło 100zl

Jakiś błąd w ogóle wywala?
  • Odpowiedz
@FigoFago358: Pralka normalnie pracuje. Zamyka drzwiczki, nalewa wodę, później znów nalewa itp, jak normalny program, ale bęben nie chce się kręcić. Aaa i jeszcze przed z-------m się, to kilka dni wcześniej dziwne dzwieki wydawała, podczas kręcenia się bębna. Jakby coś szorowało
  • Odpowiedz
@Damianowski ale moemnt, moment, w ogóle nie kreci czy tylko wirowanie nie able?

Na boczek przewróć i dawaj silnik sprawdź.
Niczym nie ryzykujesz, jak zjeb**** to i tak planowałeś kupić nową :D
Wyjdziesz na Pana domu ;-)
  • Odpowiedz