Wpis z mikrobloga

poprawcie, jeśli się mylę, bo jakoś niedawno dopiero doczytałem szczegóły: nowa kwota wolna od podatku (te 30K) jest tylko dla ludzi zatrudnionych na umowę o pracę, tak? (a na pewno nie dla umowy o dzieło) #podatki #nowylad #praca
  • 7
@barrrman: wydaje mi się że na zleceniu i umowie dzieło też kwota wolna obowiązuje. Dlaczego uważasz że dzieło na pewno nie?
Natomiast ulga dla klasy średniej jest tylko od dochodów z UoP i JDG na zasadach ogólnych
Dlaczego uważasz że dzieło na pewno nie?


@zibizz1: nie mogę teraz znaleźć tego artykułu, ale była tam mowa o tym, że kwota wolna nie jest czymś co przysługuje "z automatu" niezależnie od rodzaju umowy, ale że konieczne jest, aby zwrócić się do zleceniodawcy, aby nie doliczał zaliczek na podatek (co w przypadku up nie jest takim wielkim problemem, natomiast w przypadku, kiedy ktoś każdą umowę podpisuje z kimś innym - już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@barrrman: w linku nie wyszukuje słowa dzieł, nie będę całego czytał.

Chodzi o to że tylko jeden pracodawca może na bieżąco miesięcznie odliczać kwotę wolną więc jak masz UoP i dzieło no to z dzieła nie odliczają Ci ulgi. Ale jak masz tylko dzieło to już można, wszystko na koniec roku wrzucasz do jednego worka