Wpis z mikrobloga

Witam wykopowiczów i wkopowiczki :)

Stoję przed wyborem studiów mgr, interesuje mnie data analysis. Inż robiobiony na PW z kierunku nie związanego z IT.
Mam rok przerwy od studiowania więc wykorzystuje czas na nauke data analysis we własnym zakresie (coursea, udemy). Ale czuje że samymi kursami nie zwojuję świata.
Pytanie do doświadczonym w boju analystów - czy lepiej iść na informatyke na PW czy kierunkek stricte pod zawód czyli big data na SGH? Studia ofc zaoczne, miasto najlepiej Warszawa
Podobno ludzie po informatyce pracują jako data analyst sami się dokształcając w tym kierunku, więc nie ma problem ze kierunek taki „ogólny”. Z drugiej strony słyszę opinie ze dyplom z SGH to dobry image u pracodawców. Obstawiam że skille i tak trzeba zdobyć we własnym zakresie bez względu na studia, ale papierek zawsze jest wymagany.
Czy ktoś w tym zawodzie może się wypowiedzieć? Co studiował i jak ocenia? Czy teraz wybrałby inny kierunek pod ten zawód?

#dataanalysis #bigdata #it #informatyka #studia
  • 14
@Kiv: kumam, też tak sądzę, ale znajomi mi opowiadają że niektóre firmy robią selekcje na podstawie uczelni na której robiłeś dyplom :/ papierek zrobie, ale napewno skupie się bardziej na rozwoju umiejętności :D
@andrzejj: ranking perspektyw to gówno jakich mało. Chociażby nie biorą w ogóle pod uwagę osób zatrudnionych za granicą co w przypadku politechniki warszawskiej nie jest wcale małą grupą. Też czasem zdarza im się pominąć jakieś publikacje albo źle policzyć punkty jak się nie upomni. O absurdalności ich metodologii świadczy na przykład czwarte miejsce Vistuli
@ZdeformowanyKreciRyj: czyli tradycyjny "finger consulting", dane z palca, własna opinia oparta na obserwacjach a nie twardych danych :). W kwestii szukania pracy jest jeszcze coś takiego jak Ekonomiczne Losy Absolwentów. Wiem już, że nie ufasz rankingom, ale w ELA można sprawdzić jak wygląda kwestia znajdowania pracy po poszczególnych uczelniach. Uśredniając i PW i esgieh wypadają bardzo dobrze, ale np. po niektórych wydziałach PW szuka się pracy średnio przez 6,5 miesiąca, po
@andrzejj: przecież op nie idzie na jakiś uśredniony kierunek albo naukę o sadzeniu ziemniaka tylko jasno podał jakie kierunki rozpatruje i dla nich dane wyglądają jak na screenach.
Poza tym nie sądzę żeby czas szukania pracy był dobrym wskaźnikiem bo jak ktoś nie może pozwolić sobie na długie szukanie to bierze co dają natomiast niekoniecznie znaczy to, że to ich praca marzeń i że pracodawcy się o nich biją. Przykładowo po
ZdeformowanyKreciRyj - @andrzejj: przecież op nie idzie na jakiś uśredniony kierunek ...

źródło: comment_1640861207CBInw3l9H3S8VwAp8ioxwJ.jpg

Pobierz
@ZdeformowanyKreciRyj: no cóż, tu się trochę kłania nieprecyzyjne pytanie na początku wątku, bo można w nim przeczytać, że pytającego "interesuje [...] data analysis. Inż robiobiony na PW z kierunku nie związanego z IT." a później pyta czy iść na Informatykę na PW czy na big data na esgieh. Informatyka jest na pewno dobrym wyborem na tę chwilę, choć po Big Data też się nie głoduje. Co będzie za kilka lat to