Wpis z mikrobloga

Witam, może ktoś polecić zestaw do monitoringu firmy:
6 kamer wewnątrz (tubowe lub kubełkowe).
2 kamery na zewnątrz (nie muszą być ruchome).
Podgląd zdalny bez obaw o wyłączenie aplikacji/strony producenta?
Zapis 48h.
Kamery z podświetleniem IR do podglądu przy zgaszonym świetle.
Grubość ścian uniemożliwia użycie WiFi.
Nie wymagam niczego super, więc szukam zestawu do 2000zł, biorę pod uwagę również Aliexpress.

Kamery zewnętrzne mogę dokupić w późniejszym czasie.

#cctv #monitoring #pytanie
  • 10
@Gentoo: Sam dysk 1TB do CCTV to rząd 300PLN (nie bierz modeli "do PC'ta"!), bardzo prymitywny rejestrator 100-250PLN, kable (powiedzmy ze 150PLN) powiedzmy , switch (z PoE ~250PLN na 8 portów) i kamery. Zostaje jakieś 1000 PLN na 6 kamer - czyli może dasz radę blisko tego, ewentualnie jako zestaw.
@Gentoo: To się tak nie da. Dużo zależy jaka firma i po co mają być kamery. Jeśli chcesz czytać etykiety na kartonach w magazynie to dwie sensowne kamery zjedzą 3/4 budżetu. Jeśli chcesz mieć podgląd kto z pracowników wyszedł zapalić o której godzinie kurier podjechał czy ogólnie co się dzieje – wystarczą Ci analogi; wtedy bez dysku i bez montażu może w budżecie się zmieścisz (nawet nie pytam czy te 2000
@staa: Zdaje sobie sprawę, że wielkich wymagań nie mogę mieć w tym budżecie. Cel monitoringu to podgląd bieżący pracowników, tego jak idzie produkcja oraz dostaw. Nie ma potrzeby czytania etykiet.

Kamery mogą być zamontowane na suficie albo ścianie, wysokość pomieszczeń waha się między 300, a 330cm.

Budżet około 2000zł tzn. jak trzeba i warto to może być np. 2400 za 6 kamer wewnętrznych.
Przeznaczyłem na zakup urządzeń 1500 - 2500zł (brutto),
@Gentoo: Rejestrator z wbudowanym switchem to pomyłka, jedna pechowa burza i jesteś tydzień albo dwa bez rejestratora (serwis), albo koszt rejestratora do tyłu (przypadek śmiertelny), a najprawdopodobniej jedno i drugie.
Sprzęt od chińczyka przez Czechy to proszenie się o kłopoty w razie gwarancji (a przypomnę że deklarujesz oszczędzanie, nie stać Cię na to). Jedyny plus że za rok ten sprzedawca zniknie i w razie problemów może Allegro zwróci Ci całą kasę.
@staa: Monitoring jest montowany w kilku celach: ograniczenie strat i niedbalstwa na produkcji, przejrzenie materiału umożliwia wprowadzenie zmian w ustawieniu urządzeń i mebli technologicznych, czy samych procesach produkcji, szczególnie, jeżeli nie mają miejsca na jednej hali tylko wielu mniejszych tak jak w moim przypadku.
Pod koniec bieżącego roku mieliśmy incydent - okazało się, że jeden z pracowników nie dość, że wynosi wszystko co był w stanie unieść, to inny opróżniał kieszenie
@Gentoo: Już chyba rozumiem czego potrzebujesz. Zacznijmy od końca, kable. Podstawowe pytanie czy możesz w dowolnym momencie wejść z drabiną w czasie działania firmy, czy zdecydowanie lepiej byłoby rozłożyć kable raz a porządnie zanim wszystko wystartuje w nowym miejscu.

Druga kwestia to zestawy. Na start dostajesz kabel, dysk itp. Strzelam że w większości przypadków kabel to CCA, aluminium pokryte miedzią – kosztuje 1/3 ceny normalnej skrętki, jest łamliwy (z tym mogą
@eko_zgonus: dzięki za polecenie!

@Gentoo: wydaje mi się, że świetnie merytorycznie temat przedstawia ci @staa . Wie co mówi, obeznany jest w temacie (ʘʘ)

Co mogę od siebie dodać: bierz pod uwagę jakość urządzeń / peryferii nie ich cenę. To nie jest smartfon, który służy do dzwonienia i pisania wiadomości. Co do marek: dyski twarde WD PURZ lub SkyHawk. Jeżeli chodzi o producentów kamer i rejestratorów:
@staa: W dowolny momencie nie mogę wejść z drabiną, nie mniej, nie działamy przez 24h, a około 16h, więc nie powinno być większego problemu z dostępem.
Bedę się starał rozłożyć wszystkie kable i podłączyć jeszcze przed odbiorem budynku. Nie mam pojęcia o kablach, planowałem pozostawić podłączenie fachowcom elektryki i elektroniki, którzy prowadzą całą instalację budynku i sprzętu na nowo, a już wstępnie wyrazili aprobatę i zainteresowanie montażem.
Nie zależy mi na