Wpis z mikrobloga

Renault Megane Scenic. Swego czasu samochód ten zmienił rynek, wyznaczył nowy trend i zrobił tak duże wrażenie na jurorach , że Scénic zdobył nagrodę Car of the Year w 1997 r. Przez kolejne lata spopularyzował kategorię kompaktowych MPV, że stopniowo dołączyły do niej niemal wszystkie konkurencyjne firmy samochodowe. Dziś czasy są zupełnie inne, segment MPV chowa się w kącie, a SUV-y i crossovery są w centrum uwagi. Komu przeszkadzało MPV i czemu tak bardzo zmieniła się moda?

#renault #megane #scenic #samochody #motoryzacja
Pobierz francuskie - Renault Megane Scenic. Swego czasu samochód ten zmienił rynek, wyznaczył...
źródło: comment_1640716955G32Sq2gA1wJiUsifWs3XMp.jpg
  • 18
@francuskie: ja ostatnio jestem zapatrzony w Escape (). Warto brać benzynę?, ten samochód jest tak dobry/niezawodny?... Żeby rocznik 2017 trzymał cenę 75k+ ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ja ostatnio jestem zapatrzony w Escape (). Warto brać benzynę?, ten samochód jest tak dobry/niezawodny?... Żeby rocznik 2017 trzymał cenę 75k+ ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@PiotrTAG: Benzyna wtrysk bezpośredni. Jak w moim sercu od zawsze gaz i benzyna nornalna rodzina, tak wolę w takim wariancie Diesla.

mam Scenica 3


@skalar_neonka: Szkoda, że nie robili dalej wersji 4x4...
Mam scenica 3 z 2011 roku. Fajne auto dla rodziny 2+2. Wielkościowo porównywalne z megane tylko że wyższe (co jest odczuwalne przy podmuchach wiatru z boku. Wygodne w środku (z tyłu 3 fotele pozwalające na w miarę komfortowe warunki podróżowania dla dzieci w 2 fotelikach i osoby dorosłej) do tego dość duży i pakowny bagażnik. W mieście zwrotne i nie ma problemów z parkowaniem. Mam auto z silnikiem benzynowym 1,6. Spalanie w
Pobierz kris_me - Mam scenica 3 z 2011 roku. Fajne auto dla rodziny 2+2. Wielkościowo porówny...
źródło: comment_16407216542VjcYHeIrBYLl3PLlu09Vq.jpg
@PiotrTAG: Nie do końca. Sama instalaqcja około 5000zł + dotrysk benzyny nawet, jak jeździsz na LPG. Pojawiają się w pełni instalacje zastępujące benzynę, ale nie wiem, kto Ci to idealnei wyreguluje. Cena powyżej 5k.

Mam auto z silnikiem benzynowym 1,6. Spalanie w mieście (90%) - 8 litrów. W trasie Polska - Chorwacja średnia 6,7. Niestety silnik ma tylko 110 koni i emocji nie ma wiele (ale za to podobno niezniszczalny). Myślałem
Myślałem o zmianie ale Scenic 4 czy Kadjar to już 60-70 tys.


@kris_me: Jak Ci nie przeszkadza obecny Scenic, to odpuść. Kasę zainwestuj w nie wiem, zajebiste wakacje z rodziną + dołożenie LPG do obecnego auta [około 3300 na instalacji full wypas, ale tak rozsądnie to instalacja za 2600 na listwie wtryskowej obleci spokojnie i różnicy nie będzie]
@Zielony34 Wiem. Tego kupiłem jako 5 latka za 30 tysięcy. Teraz pięcioletnie auto podobnego segmentu to 60 tys. Dlatego w tym roku wymieniony rozrząd i kzfr i jeździ dalej. A co do LPG to rocznie robię około 12 000 km w tym raz w roku wyjazd do Chorwacji i w góry więc mi się nie opłaca.
A co do LPG to rocznie robię około 12 000 km w tym raz w roku wyjazd do Chorwacji i w góry więc mi się nie opłaca.


@kris_me: Jak uważasz, ale moim zdaniem się nadal opłaca. Nawet po tych podwyżkach cen.

Co do reszty, to jeszcze raz Cię uczulam i nie wiem, jakiego masz mechanika, ale koło pasowe to jedyna #!$%@? rzecz w tych silnikach i zwróć na to uwagę. Jak
@kris_me: To ładnie Ci pali. Mam Megane coupe z 2009 1.6 115KM i w mieście zawsze 9+, trasa szybkiego ruchu 7,5.
Niby jest lżejsze i niższa sylwetka powinny pomóc, ale chyba te krótkie przełożenia robią robotę i spalanie jest jakie jest. Na równej prostej drodze komputer mówi 'wrzucaj szóstkę' już przy 60km/h - obroty jakieś 1600 do toczenia...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@francuskie: innych benzyn nie bylo;) wal przerobiony, sprzęgło ok, napęd bezobsługowy bezproblemowy Wadą Rx4 poza debilnie zrobionym wałem była słaba skrzynia biegów (diesle ja rozwalały szybciej). Silnik cudo, spalał mi ok 10lpg (a mówimy o aucie z 4wd,które ma blisko 1.5 tony na sucho). Co do napędu, swietny zimą, to wiskoza bez blokady, ale to nie jest auto terenowe. Ja zmieniłem Rx4 na SsangYonga i to już był czołg z reduktorem
poza debilnie zrobionym wałem


@mesjasz22: On chyba nie szedł w linii prostej i miał problemy z uszczelnieniami, nie?

Silnik cudo, spalał mi ok 10lpg


@mesjasz22: To raptem 2L więcej, niż moje obecne F4R przy spokojnej jeździe, a tam w RX4 był silnik Volvo znany z Laguny pierwszej generacji.

Ja zmieniłem Rx4 na SsangYonga i to już był czołg z reduktorem itd.


@mesjasz22: Ja Ci powiem, że gdyby nie #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@francuskie: szedł w linii prostej, ale bliski wydech wytapial smar z krzyżaków i się zacierały. Wał nierozbieralny, koszt 8000 EUR nowego, ale ruskie i polski wymyśli przeróbkę. Duster z Rosji sprowadzisz z F4R. IMHO Rx4 jest lepiej zaprojektowany niż duster i ma lepsze blachy, tylko szukaj 2002 i 2003 rocNik bo ma już ESP.