Wpis z mikrobloga

  • 2
@derton778: A czego oczekujesz dokładnie od miasta w którym chcesz żyć? Każde ma swoje plusy i minusy. I zawsze w jednym coś będzie funkcjonowało lepiej, a w drugim nieco gorzej.

@milvanb: Katastrofalne? Bez przesady. Nie ma we Wrocławiu non stop smogu. Ostatnimi czasy bywa, że normy są przekroczone, ale wydaje mi się, że to Kraków nadal króluje jako to miasto z tych największych gdzie jakość powietrza jest kiepska.
  • Odpowiedz
@Domciu: jak tak chcemy się licytować, to tylko miasta na północy Polski są jako-takie. Wrocław, Kraków i inne miasta w dolinie gór w Polsce to coś, czego jako ludzie nie powinniśmy akceptować. Poznań też często ma wskaźniki po kilkaset wyższe niż powinno być. Generalnie to lepiej z Polski wyjeżdżać, niż migrować wewnętrznie. Ani to finansowo nieopłacalne jakoś bardzo, ani życiowo, ani edukacyjnie, ani środowiskowo.
  • Odpowiedz
  • 0
@milvanb: Nie ma co się licytować, bo wiadomo, że miasta czy rejony gdzie jest mniejszy przemysł będą posiadały czystsze powietrze, a wymieniona przez Ciebie północ kraju właśnie taka jest.

No wiesz poruszać już większy temat do dyskusji niż ten, o który pytam OP. Jak możesz sobie pozwolić na wyjazd z Polski i nic Cię tutaj nie trzyma to wiadomo, że dobrym rozwiązaniem jest wyjechać. Kwestie, które wymieniłeś na pewno ulegną zmianie
  • Odpowiedz
pewnie, se trójmiasto, blizej morza i zawsze można #!$%@? szybko do Niemiec ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Heady1991: cos slabo z mapa obeznany jestes. juz predzej z warszawy do niemiec sie dostaniesz niz z gdanska
  • Odpowiedz
@derton778 Chyba Wrocław. Poznań fajny - nie za duży, nie za mały. Ale ma pewne granice biznesowe, które we Wrocławiu są z kolei możliwe (Poznań stawia bardziej na twardy biznes, taki mierzalny - może przez tradycję MTP - coś pokroju wytwórni filmowej ATM, jest już zbyt kreatywne na to miasto). Trójmiasto też fajne, w zasadzie możliwościami najlepsze. Najbardziej swojsko to Poznań, trochę więcej miasta i możliwości to Wrocław. A jak ktoś lubi
  • Odpowiedz
@AshtarPL: Oczywiście, jestem rodowicie z Wielkopolski, a przynajmniej 12 lat mieszkalem w Poznaniu. I jest to swojskie miasto - nie jest najmniejsze, ale nie jest też metropolią. Można się zgrabnie w nie wdrożyć. Technicznie główne ulice są logicznie połączone, wystarczy 50 minut aby się przedostać między krańcami miasta, a samo miasto jest dość zwięźle upakowane. To jest naprawdę zgrabne miasto, jeśli szuka się większego miasta, ale nie metropolii. I nie wnikam
  • Odpowiedz
@derton778 Nie polecam Trójmiasta. Włóż między bajki te romantyczne myśli o morzu. Nie wiem skąd pochodzisz ale zadaj sobie pytanie ile razy odwiedzałeś największą atrakcję swojego miasta. Do tego to czyste powietrze w Trójmieście podyktowane jest tylko i wyłącznie wiatrem, który tam wieje praktycznie bez przerwy i mówiąc wieje, mam tu na myśli, że łeb urywa. Komunikacja w Trojmieście to jakieś totalne nieporozumienie, wszędzie daleko a ze względu na wzgórza morenowe, siatka
  • Odpowiedz