Wpis z mikrobloga

Tak więc tego, rok temu zrobiłem na tagu ankietę "co zostanie zrobione w sektorze kosmicznym w 2021 roku" i obiecałem ją wtedy skonfrontować z rzeczywistością – informuję więc, że wykopowi eksperci się nie popisali;) A podkreślam, że w ankietowym wątku specjalnie prosiłem, by głos zajęły jedynie osoby, które czują się dobrze zorientowane w tematyce... Uprzedzając pytania, sam nie wziąłem udziału w swojej ankiecie:)

W ankiecie udział wzięło 134 wykopowych ekspertów.

1. SpaceX osiągnie orbitę statkiem Starship.


TAK: 85.07%
0/1 poprawnie

2. SpaceX wykona załogowy lot Dragonem dla innego klienta niż NASA.

NIE: 58.21%
0/2 poprawnie

3. Yusaku Maezawa poda przynajmniej jednego, poza sobą, potwierdzonego uczestnika misji Dear Moon.


TAK: 51.49%
0/3 poprawnie

4. Blue Origin fizycznie zaprezentuje rakietę New Glenn.


TAK: 60.45%
0/4 poprawnie

5. Blue Origin wykona lot testowy rakietą New Glenn.


NIE: 75.37%
1/5 poprawnie

6. Blue Origin wykona lot rakietą New Glenn, zakończony udanym lądowaniem.


NIE: 88.81%
2/6 poprawnie

7. Blue Origin wykona załogowy lot suborbitalną rakietą New Shepard.


NIE: 61.94%
2/7 poprawnie

8. Virgin Galactic wykona załogowy lot suborbitalnym statkiem VSS Unity.


NIE: 52.99%
2/8 poprawnie

9. NASA wystrzeli następcę Teleskopu Hubble'a, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (planowana data startu 31.10.2021).


NIE: 58.21%
2/9 poprawnie

10. Chińskiej Agencji Kosmicznej powiedzie się próba lądowania boostera rakiety klasy Długi Marsz.


TAK: 57.46%
2/10 poprawnie

11. Przynajmniej jeden, nowy "kosmiczny start-up" zaliczy orbitę własną rakietą.


TAK: 56.72%
3/11 poprawnie

12. Wyposażony w latającego drona Łazik Perseverance z sukcesem wyląduje na Marsie 18.02.2021, opuszczony na powierzchnię przez "PodniebnyDźwig" (SkyCrane), jak jego poprzednik, Curiosity.


TAK: 97.76%
4/12 poprawnie

Skuteczność ekspertów: 33%

Zaplusuj, jeśli mam zrobić ankietę na A.D. 2022 i podsumować ją na przełomie 2022/2023 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#texasbocachica #spacex #kosmos #nauka #technologia #ciekawostki #glupiewykopowezabawy
Pobierz texas-holdem - Tak więc tego, rok temu zrobiłem na tagu ankietę "co zostanie zrobione...
źródło: comment_1640697560sYVVRHiEMM6QQ4oaOjdkAw.jpg
  • 27
tej listy wyników nie da się zrozumieć


@dict: @Speeedy Ja tam widzę wyżej, że nawet największe @Gluptaki rozumieją (sorry za wołanie ale grzechem było nie skorzystać z tej gry słów), no ale jak chcesz... Wyjaśniam dla reszty:

każde pytanie w zeszłorocznej ankiecie miało tylko dwie opcje – TAK i NIE (dlatego nie podaję procentów dla obu opcji, gdyż jak TAK ma 70%, to wiadomo, że NIE ma 30% – nadążacie Panowie?)