Wpis z mikrobloga

strona na której lekarz wystawia Ci certyfikat bazując na ankiecie w ktorej zaznaczasz jak wyszedł Ci test na covid który zrobiłeś sam w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gon70: za uwalenie takiego testu przez neta też każą instalować aplikację z zakazem wychodzenia z pokoju na 10 dni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rabusek Ty jesteś tym wykopowym ekspertem od unikania kwarantanny w pl?
Aktualnie przebywam w UK a chciałbym się dostać do pl. Mogę pojechać swoim samochodem przez Europe albo lecieć samolotem. Oczywiście nie mam szczepienia.
Plus są jakieś wyjątki jeśli chciałbym się udać tylko na kilka dni, na pogrzeb?
@WhiskeyIHaze: 1. Samochodem nie wiem jak na granicy FR/UK, ale w samej Europie nikt tego nie sprawdza, zasady dotyczą tylko lotów, droga ladowa przejeżdżasz bez zatrzymania się
2. Samolotem teoretycznie musisz mieć test niezależnie od szczepienia, metoda na tranzyt teoretycznie przestała działać, w praktyce ludzie dalej przechodzą pokazując bilet tranzytowy. Dodatkowo pojawiła się możliwość wygenerowania certyfikatu na podstawie testu który sam sobie zrobisz na immuner.de. Warto dodać ze darmowe testy NHS
@Rabusek czekaj I to co sobie wygeneruje na tej stronie działa wszędzie? Nie tylko w Niemczech? (sugerowałem się domena)
Czyli trzeba sprawdzić jak na granicy uk/fr i jak tam wystarczy tylko test, nie ma kwarantanny to można spokojnie jechać i mieć kwarantanny w pompie, chyba że akurat mnie gdzieś zatrzymają w drodze.
@Rabusek a to chyba teraz kumam. Jak bym chciał lecieć samolotem do pl to mogę lecieć na tym certyfikacie, co mi wystawi ta strona? Oczywiście wcześniej robiąc sobie test normalnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)