Wpis z mikrobloga

nigdy niemiałem problemu z Dieslem


@Karonon: bo zimy mamy słabiutkie przecież

10 lat temu czy coś jak kilka dni pod rząd było w okolicach -20 (najniżej kojarzę -23 w dzień, w nocy to nie wiem) to po weekendzie mój już mi nie zapalił, mimo, że też NIGDY nie sprawiał problemów. Kilka dni później przy ok -16 na siłę go odpaliłem (pożyczając prądu i kręcąc na przemian tak długo, aż zapalił). Brzmiał
Po chwili ruszyłem i po 5 km zorientowałem się, że temperatura "wody" tylko rośnie, a nie spada. Na postoju (bez gaszenia) opadła,


@dzek: Właśnie dowiedziałeś się o istnieniu czegoś takiego jak "mały" i "duży" obieg cieczy chłodzącej w silniku oraz o czymś takim, co to się nazywa termostat. To magiczne urządzenie właśnie steruje kiedy dać "wodę" z małego obiegu na duży
@krabozwierz: no w sumie to się nie dowiedziałem xD coś mi napisałeś, pewnie to ma sens, ale nie wiem jak to powiązać z moim problemem i który z elementów nawalił
@golf3cabrio: jeden mi odpalil ale tak z 5 sekund mu zajelo zanim zatrybil na wszystkie cylindry, drugi wcale. Zdazylem 2 boostery i aku wyladowac XD dopiero po naladowaniu aku na nowo, wstawieniu do garazu i kolejnym kreceniu 5 minut poszedl. A trzeci nawet nie pol obrotu i poszedl. 2x 2.0 hdi i 1.6 hdi (ktory kreci na pol obrotu obojetnie czy -30 czy +30) ( ͡° ͜ʖ ͡°