Wpis z mikrobloga

A napisze a co tam. Zawiodłem się ostro na panu Sousie ale takie jest życie - hajs lepszy i hejt tez pewnie sporo zrobił. Jesteśmy takim narodem ze wszystko robimy najlepiej i wiemy najlepiej. A tak naprawdę jesteśmy Ciemnogrodem i zadupiem Europy już nawet środkowo-wschodniej nie wspominając o całym kontynencie. I to nie tylko w piłce ale i innych sportach oraz polityce. Chlew osrany gownem level prawie 2022.

Wytłumaczcie mi jak tu ma być dobrze jak nasi znawcy typu Tomaszewski, Stanowski, Dziekanowski czy Borek non stop plują jadem - to złe a tamto to gonwo. A gdzie są K.U.R.W.A nasi trenerzy - w D.U.P.I.E!!!! Małe zestawienie - jakie kluby prowadzą tacy Portugalczycy, Albańczycy, Niemcy czy chociażby Chorwaci lub Serbowie. A teraz spójrzcie jakie prowadzą Polacy - tylko Polska Liga. Ciesza się ze Smuda prowadził Niemieckiego outsidera i jeszcze z nim spadł z 5 do 6 ligi - no #!$%@?.a jego Mac sukces!!!! A reszta ciarachow? Probierz ma łeb ale co z tego jak zagranica mu nie pyklo - od razu widać poziom i różnice jakie są u nas. Kolejna sprawa - poziom piłkarski naszych klubów - dno i masakra, tylko hajs wziąć i tyle.

Prawda jest taka ze u nas trenerem może być każdy, nawet ja bo co to za problem zapłacić i zdać egzamin. Dopóki te leśne dziadki żyjące MŚ z 1974-1986 będą na stołkach i w mediach to nic się tu nie zmieni. My Polacy tacy jesteśmy - aby się dorwać i hajs wziąć a reszta? Taki Brzeczek - kiedyś jak byłem dzieciakiem (rocznik 1985) to on grał na zachodzie i to było wow - tylko wow bo on żadnej wielkiej kariery nie zrobił. A dlaczego? Bo się szkolił w Polsce, i Mam na myśli tutaj jego szkolenie w czasach juniorskich odbiegało mega od poziomu z zachodu. I teraz spójrzcie na taka rzecz - kto oprócz Roberta i Ziela ma dobry start do piłki? Turbo dzban to debil latający i tracący więcej piłek niż ustawa przewiduje, czasem coś tam trafi, ale reszta kadry? Zero startu co było widać z każda lepsza drużyna. Mimo to mamy kadrę która moim zdaniem ma szanse coś osiągnąć w ciągu następnych kilku lat dopóki Roberta nie zjedzą kontuzje i Glik nie odejdzie na emeryturę. I jak czytam ze Brzeczek coś zrobił to mnie krew zalewa - on nie zrobił nic!!!! To debil który się nawet wysłowić nie potrafi, dostał najlepsza kadrę od jakiś 40-50 lat i tyle. Sasin by to ogarnął nawet i to z zawiązanymi oczami.

Smutny jest obraz końca sukcesów Roberta z kadra ale prawda jest taka ze po Sousie ciężko będzie to odbudować. W latach 90 marzyło się o awansie na MS lub ME, udało się w 2002 ale co z tego skoro Te #!$%@? dziady z PZPN musiały ugrywać tematy dla siebie zeby hajs się zgadzał, a wtedy taki Oli mógł spokojnie być jeszcze większa gwiazda. I to będzie trwało w nieskończoność niestety. Dopóki ktoś poważny z oryginalna koncepcja na wykorzystanie umiejętności Roberta i Ziela nie obejmie kadry, to możemy się przybić piątkę z reprezentacja San Marino jeżeli chodzi o wynik udziału w Finałach MS lub Europy, bo bez w/w dwójki tak będzie. Poza tym zachodnia mysl szkoleniowa i trochę zaufania na więcej niż 1 rok i wszystko się dogra. Np taka kadra Niemiec ma dopiero 11 czy 12 szkoleniowca w historii!!!!

Podsumowując - młodzi musza przyjść i dostawać szanse (Tuchel w Niemczech), musimy skończyć z robota po znajomościach (akcja z Brzeczkiem), nauczyć się uczyć od lepszych i schować dumę do kieszeni (Tomaszewski, Borek) a nie dziamać mordą, i przede wszystkim wykorzystać umiejętności Roberta i naszych najlepszych chłopaków, żeby za 10 lat nie płakać ze Robert w reprze nic nie pokazał bo tytułu nie ma. I czekać na takiego byka następne 50 lat. Yebac PZPN, yebac starych leśnych dziadów trzymających władze w OZPN i wprowadzić powiew świeżości - pogonić tych wszystkich Kręcinów, Bońków i Kuleszów i zrobić rewolucje. Inaczej zostaniemy na tym zadupiu na kolejne 50 lat

#reprezentacja #pzpn #mecz #patologiazpzpn
  • 7
  • Odpowiedz
Pluje na to co wg mnie jest toksyczne - od kilkudziesięciu lat w PZPN siedzą te same mordy które nic nie wnoszą. Masz racje ze pluje jadem ale widząc to co się dzieje to jest katastrofa - np Adam Nawalka zrobił kawał dobrej roboty, ale MS w Rosji przegral na własne życzenie, nie odrobił pracy domowej co było widać a nasi chłopcy zagrali spektakl Dziady w 3 częściach. A szkoda bo mecze
  • Odpowiedz