Wpis z mikrobloga

Hej. Pytanie, czy neurolog może coś poradzić w kwestii depresji jeśli psychiatra rozkłada już ręce. Jakieś badania mózgu czy inne leki.
Jedyny wniosek jaki wyciągnąłem po kilkunastu miesiącach bezskutecznego brania różnych antydepresantów to przypuszczenie, że moja depresja to problem z dopaminą, która nie jest szczególnie poważana w leczeniu depresji. Objawy w postaci braku motywacji(zerowa) trudności w wykonywaniu najprostszych codziennych czynności/ tzn brak napędu psycho-ruchowego, nawet już się nie odzywam prawie, osłupienie, dramat. Jeśli miał ktoś jakieś podobne doświadczenia, bądź pomysły związane z pytaniem będę wdzięczny.

#psychiatria
#depresja
#medycyna
#nerwica
  • 20
  • Odpowiedz
Z srri, paro, fluo, esci, wortioksetyne z snri wenle jeszcze mirte oraz reboksetyne, ogólnie podnoszą stężenie serotoniny ale ona mi nie służy, tzn wywołuje niepokój napięcie itp już w małych dawkach, noradrenalina jeszcze gorzej, zaobserwowałem analogie przy braniu leków o wspólnym mechanizmie i wykluczyłem niedobory sero i norad. Bupropion też odpada.
Obecnie dowiaduje się conieco o Selegilinie ehh
  • Odpowiedz
@PerAspera_AdAstra Miałem to samo, sport mi pomógł. Bieganie dało mi zastrzyk dopaminy. Najważniejszy jest ten pierwszy krok. Zanim zaczalem, głównie leżałem w lozku i wstawałem po jedzenie na które nie miałem wgl ochoty, jadłem z zasady. Brak myśli, brak jakiegokolwiek logicznego myslenia, nie mogłem podnieść niczego, zabrac się za nic, bo odrazu skurcze mięśni i drgawki. Derealizacja, zaburzenia osobowości, Bezdech przez cały dzień, osłabienie, zaburzenie lub zanik smaku i węchu, zero przyjemności.
  • Odpowiedz
@ameneos: No to są inhibitory MAO, no to znam. Tylko Selegilina jest MAO B, do 10mg, tzn blokuje enzym rozkładający dopaminę, wyżej już sero i norad. Ten Luteolin to jaki odpowiednik leku/substancji? Ale z tego co widzę to współczynnik do MAO A jest niższy tzn jest większe powinowactwo do sero i norad.
  • Odpowiedz
Boje się już podnosić sero lub noradrenalinę bo mam już dosyć tych skutków ubocznych, za dobrze znam te leki SSRI i np reboksetyne też. Biorę też Kwetiapinę 150mg mam przypuszczenie że może mi blokować dopaminę(jestem wrażliwy na leki) ale zejść się boje bo bezsenność.
  • Odpowiedz
@ameneos: dzięki za tą masę informacji nie znam się na suplementach takich bez recepty, nie próbowałem się nigdy wspomagać nimi w kwestii psychiatrycznej, a może powinienem zacząć. Ciekawe informacje mi dałeś, muszę się zainteresować i poczytać o tych suplach. Ta Agmatyna antagonistą nmda, ciekawe. Super info. Będę do Cb pisał w razie czego bo widzę że się znasz, dzięki jeszcze raz.
  • Odpowiedz
@PerAspera_AdAstra: lit też jest antagonista ndma więc można sobie taki miks zrobic z orotanem litu. Szafran w sumie też, ale jego dłużej niż 2 miesiące ponoć nie można brać, bo ponoć może rozwalać czerwone krwinki.
  • Odpowiedz