Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki! Obiecałem, że będę meldował o postępach, więc piszę jeszcze na szybko w przedświątecznym pośpiechu. Prosiliście mnie o zdjęcia zegarka, wiele osób pytało o funkcje - mam nadzieję, że rozwieję wszystkie wasze wątpliwości krótkim dwuczęściowym filmem który na szybko nagrałem przed pakowaniem zegarka :) Niestety kamera w telefonie kiepsko sobie radzi z tym ekranem. Zasypaliście mnie wiadomościami i zapytaniami, kilku Mirków już mi pomogło. Na większość Waszych pomysłów odpowiadam twierdząco, pewnie wiele spraw ruszy dopiero po świętach. Spośród ponad setki wiadomości udało się potwierdzić nieco ponad dziesięć zleceń - co mnie bardzo cieszy (mam nadzieję, że nie znikniecie jak skończę robić dla Was sprzęty) i mam nadzieję, że wiadomości nie przestaną napływać :) Musiałem stworzyć sobie bazę danych na zapytania/realizacje, no i tak jak obiecałem, będę wszystko relacjonował na tagu #kazdyrodzajarduino , wrzucał zdjęcia wykonanych urządzeń. Ruszam od zaraz, chwilę po nowym roku uda się ogarnąć większość rzeczy, które zamówiliście. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ilością plusów i wiadomości - oby to przerodziło się w realizacje :) Bardzo Wam dziękuję, załączam dwa filmy z prezentacją zegarka który zrobiłem dla Mamy. Dziękuję za niewielką ilość hejtu, sporo dobrych rad, zainteresowanie i pomoc! Wesołych świąt, oczekujcie dalszych raportów :)

Nie będę wołał wszystkich plusujących, chyba że ktoś sobie tego życzy, to plusujcie komentarz :)

#arduino #kazdyrodzajarduino #zegarek #wroclaw

linki do obu filmów, przepraszam że drugi jest bokiem (znowu obróciło):

https://www.youtube.com/watch?v=tAEndZZaBSM

https://www.youtube.com/watch?v=RFnaz-GoGtA
KazdyRodzajPowierzchni - Czołem Mirki i Mirabelki! Obiecałem, że będę meldował o post...
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@veranoo: jest dużo poradników, duża "konkurencja", trzeba długo budować kanał - nie mam na to na razie czasu, wolę robić rzeczy dla Mirków. Polecam u8g2, to sterownik do większości wyświetlaczy graficznych, ale nie ma przewijania tekstu i bajerów, to wszystko jest ręcznie programowane (co klatkę tekst jest w innej pozycji x). Jak masz jakieś pytania to wal śmiało, z zajawkowiczami chętnie dzielę się wiedzą
@KazdyRodzajPowierzchni: To podeślij jakieś ciekawe poradniki. Ja się bawię trochę z esp32, dopiero początki. YouTube jest zapchane hindusami w tej tematyce. Polski kanał kovalsky majstruje już chyba umarł a na polskim to był jeden z konkretniejszych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@veranoo: domyślam się, jedne z niewielu. Ale nie wiem w sumie czego miałbym się nauczyć z youtube. Podstawy arduino to 2-3 filmy. Jak umiesz kawałek kodu napisać to sobie poradzisz. Temat tak rozległy, że ciężko byłoby nagrywać film o wszystkich możliwych urządzeniach które można zbudować:)