Wpis z mikrobloga

Nieźle 30 tyś miesięcznie to można żyć na poziomie. A ile średniorocznie udało się wyciągnąć?


@Lewy91: Powiem ci, że tego nawet nie odczuwam, bo na razie wszystko leży na koncie xtb. Zacząłem dopiero w połowie września i mam 63k. W październiku i listopadzie po 15k około, ale wtedy miałem pecha bo zamroziłem sobie środki na jakieś 3 tygodnie i dopiero pod koniec miesiąca je pozamykałem z zyskiem. W grudniu było zajebiście,
@akeyo20: Nie ma wielkiej filozofii. Najważniejsze to chyba nie być zbyt zachłannym i realizować zyski. Kupowac na dołku i sprzedawać na górce. Dopiero był dax po 15 050 pkt i wtedy można było wejść w longa, dziś już po 15 700 i bardziej prawdopodobnie lepiej postawić shorta, ale lepiej poczekać bo nadal rośnie.
@Czachaaa: @akeyo20: aha i lepiej stawiać longi niż shorty ofc. Nie liczyłem ale u mnie chyba liczba pozycji to na oko 70:30 dla longów. Shorty daje gdy jest pik w górę, a gdy spada to wolę czekać aż mocno spadnie i gdy zaczyna rosnąć to longa, bo wydaje mi się że zawsze przyjdzie odbicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chris_Karczynski: czekanie do oporu aż pozycja wejdzie w zysk ma taki feature że przychodzi taki moment że nie zawróci szybko i konto jest czyszczone ( ͡° ͜ʖ ͡°). Można mieć 94% winrate i za 201 razem sobie wyzerować depo