Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
Właśnie się dowiedziałem od księgowej, że w nowym wale pisowskim po nowym roku straty z lat ubiegłych, remanent, ulgi itp. NIE BĘDĄ SIĘ LICZYĆ DO PODSTAWY OBLICZENIA SKŁADKI NA ZUS.

W praktyce oznacza to tyle, że z końcem grudnia na 100% kończę działalność gospodarczą.

To jest dramat. Szykujcie się na dwucyfrową inflację z dwójką z przodu, bo wszystkie hurtownie, sklepy działające jako JDG będą musiały podwyższyć ceny o wysokość ZUS (ʘʘ)

#podatki #przedsiebiorczosc #polska #pis #nowywal #nowylad #bekazpisu
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kismeth: ogólnie racja ale to aż nie możliwe, że to przejdzie, czy nie skorygują tego za jakiś czas.

Mając teraz na koniec 2021 1mln remanentu, w dochodowym rozliczając się z remanentem, płacisz podatek tylko od marży, a zdrowotna do dochodu xD czyli 1 mln minus bieżące koszty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Kismeth: ogólnie racja ale to aż nie możliwe, że to przejdzie, czy nie skorygują tego za jakiś czas.


Mając teraz na koniec 2021 1mln remanentu, w dochodowym rozliczając się z remanentem, płacisz podatek tylko od marży, a zdrowotna do dochodu xD czyli 1 mln minus bieżące koszty.

@kuncfot: remanent i strata liczy się tylko do podatku dochodowego, ale do opodatowania Zusowskiego już nie. To jest abstrakcja totalna, bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kismeth: dobrze bo dla prawaka i konserwy polska to ma być kraj robotniczo wyznaniowy i zaraz będzie. Jeszcze by się Polaczkom przydały PGRy
  • Odpowiedz
@Kismeth: ja myslę, że to ich celowe działanie, bo tak, z jednej strony zwiększyć wpływy, ale też wygonić ludzi z JDG na inne formy spółek prawa handlowego.
Ja na pis pluję, ale sam wiesz jaka patologia u nas jest z jednoosbową działalnością gospodarczą, sam piszesz o jakiejś hurtowni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie taka była idea tej formy prawnej

ale tak czy siak, #!$%@?ć pis, co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kismeth: ja myslę, że to ich celowe działanie, bo tak, z jednej strony zwiększyć wpływy, ale też wygonić ludzi z JDG na inne formy spółek prawa handlowego.

Ja na pis pluję, ale sam wiesz jaka patologia u nas jest z jednoosbową działalnością gospodarczą, sam piszesz o jakiejś hurtowni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie taka była idea tej formy prawnej


ale tak czy siak, #!$%@?ć pis, co dotkną to zepsują

@FrasierCrane: większość sklepów działa jako JDG, restauracje tak samo, znam kilka hurtowni materiałów budowlanych/elektrycznych itp. działających jako JDG. Znam nawet kilka firm produkcyjnych działających w ten sposób, które dostaną po tyłku na maksa podatkowo i przez wzrost kosztów prądu oraz gazu. Tu za moment nie będzie co zbierać już, bo przerzucanie wszystkiego na konsumenta skończy się
  • Odpowiedz