Wpis z mikrobloga

@Tymczas0wy: to są objawy a nie skutki. Takie objawy może mieć grypa prowadząca do zapalenia mięśnia sercowego albo gruźlica. Dlatego właśnie ważne jest rozpoznawanie takich chorób nie na podstawie objawów tylko badań by ktoś nie myślał że to tylko przedłużająca się grypa do czasu aż zacznie się krwioplucie.
  • Odpowiedz
@aarahon: No no, takie objawy daje też hiv, żółtaczka, malaria, żółta febra, denga oraz zespół skaczących Francuzów z Maine. Dlatego gdy następnym razem kaszlniesz, nie wychodź z domu bez przetestowania się na każdą z tych dolegliwości
  • Odpowiedz
@Stallion45: Nie jestem odklejony od rzeczywistości jak Ty i nie mam zamiaru badać się na obecność chorób na które szanse zarażenia miałem zbyt małe żeby się nimi przejmować czy brać je pod uwagę.
  • Odpowiedz
@Tymczas0wy różowa właśnie kończy 7 dniowe"zasmarkanie", mi została jeszcze chwila. Ludzie bez jaj! Nie dajmy się zwariować!


@pan_fenestron: Graty, Omikrona macie już za sobą. Mnie złapało w zeszła środę - ból gardła, katar, kichanie - po 5 dniach jak ręką odjął, wystarczyły witaminy i woda utleniona do uszu. Pozdrawiam serdecznie.
  • Odpowiedz
@pan_fenestron: dokładnie, jeśli nie jest się w grupie ryzyka (starsi, otyli, chorzy na inne, poważne choroby) to jest to zwykły katar, jedyne co to wypadałoby nie zarażać ludzi z grupy ryzyka więc tutaj izolacja chorych ma sens. Nie wiemy w co zmutuje (a omikron ma niestety duży potencjał na groźniejszą mutację) ale póki co nie było przypadków koronawirusa u ludzi z dużą zaraźliwością i śmiertelnością (u zwierząt niestety tak!)

@
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Tymczas0wy: Wykopki naoglądali się filmów i według nich zakażenie powinno objawiać sie natychmiastowa niewydolnością oddechową, zapaleniem mózgu i krwotokiem. Musi być od razu z grubej rury.
  • Odpowiedz
  • 5
Dlatego właśnie ważne jest rozpoznawanie takich chorób nie na podstawie objawów tylko badań by ktoś nie myślał że to tylko przedłużająca się grypa do czasu aż zacznie się krwioplucie.


@aarahon a jak się nie będzie przedłużać i nie zacznie się krwioplucie to co? Załóżmy hipotetycznie że mam te wszystkie objawy, zrobiłem sobie test antygenowy i wyszedł pozytywnie. Objawy mijają po kilku dniach jak w przeziębieniu, gdyby nie test, to bym myślał
  • Odpowiedz
a jak się nie będzie przedłużać i nie zacznie się krwioplucie to co?


@humpf: to znaczy że nie masz gruźlicy.

Załóżmy hipotetycznie że mam tę wszystkie objawy, zrobiłem sobie test antygenowy i wyszedł
  • Odpowiedz
@Tymczas0wy: ból głowy akurat jest całkiem mocny, każdy kac to przy tym pikuś. Ból gardła tylko przy przełykaniu. Katar taki 3/10. Zmęczenie ehhh, bardziej uczucie dysonansu czasowego, w najgorszym czasie można patrzeć jak wskazówka zegarowa #!$%@?. Kichanie jest jak podczas przeziębienia. Ogólnie chorowanie najgorsze jest przez pierwsze 3-6 dni, potem jest jak lekkie przeziębienie.
  • Odpowiedz