Wpis z mikrobloga

@Tymczas0wy różowa właśnie kończy 7 dniowe"zasmarkanie", mi została jeszcze chwila. Ludzie bez jaj! Nie dajmy się zwariować!


@pan_fenestron: Graty, Omikrona macie już za sobą. Mnie złapało w zeszła środę - ból gardła, katar, kichanie - po 5 dniach jak ręką odjął, wystarczyły witaminy i woda utleniona do uszu. Pozdrawiam serdecznie.
@pan_fenestron: dokładnie, jeśli nie jest się w grupie ryzyka (starsi, otyli, chorzy na inne, poważne choroby) to jest to zwykły katar, jedyne co to wypadałoby nie zarażać ludzi z grupy ryzyka więc tutaj izolacja chorych ma sens. Nie wiemy w co zmutuje (a omikron ma niestety duży potencjał na groźniejszą mutację) ale póki co nie było przypadków koronawirusa u ludzi z dużą zaraźliwością i śmiertelnością (u zwierząt niestety tak!)

@Anox:
Dlatego właśnie ważne jest rozpoznawanie takich chorób nie na podstawie objawów tylko badań by ktoś nie myślał że to tylko przedłużająca się grypa do czasu aż zacznie się krwioplucie.


@aarahon a jak się nie będzie przedłużać i nie zacznie się krwioplucie to co? Załóżmy hipotetycznie że mam te wszystkie objawy, zrobiłem sobie test antygenowy i wyszedł pozytywnie. Objawy mijają po kilku dniach jak w przeziębieniu, gdyby nie test, to bym myślał że
a jak się nie będzie przedłużać i nie zacznie się krwioplucie to co?


@humpf: to znaczy że nie masz gruźlicy.

Załóżmy hipotetycznie że mam tę wszystkie objawy, zrobiłem sobie test antygenowy i wyszedł pozytywnie.


@humpf: No to lekko (przynajmniej do tej pory) przechodzisz covid.

Objawy mijają po kilku dniach jak w przeziębieniu, gdyby nie test, to bym myślał że to przeziębienie.


@humpf: Dzięki testowi masz pewność że przechodzić covid
@Tymczas0wy: ból głowy akurat jest całkiem mocny, każdy kac to przy tym pikuś. Ból gardła tylko przy przełykaniu. Katar taki 3/10. Zmęczenie ehhh, bardziej uczucie dysonansu czasowego, w najgorszym czasie można patrzeć jak wskazówka zegarowa #!$%@?. Kichanie jest jak podczas przeziębienia. Ogólnie chorowanie najgorsze jest przez pierwsze 3-6 dni, potem jest jak lekkie przeziębienie.