Wpis z mikrobloga

@J3bzzz: Też o tym myślałem ale - 1. czy jak pętla jest zapowietrzona rotametr wskazuje przepływ ? Jak dotknę powrót to wydaje mi się, że czuć przepływ wody
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gilim otóż to może ci się tylko wydaje ¯\_(ツ)_/¯ ostatnio byłem u klientki która skarżyła się że jej nie grzeje i nie ma ciepłej podłogi, okazało się że w domu temperatura była taka jak ustawiona na termostatach i dlatego nie grzało( ) nie chce nic sugerować ale wiesz...
@J3bzzz: bez przesady :p to podłogówka kontrolowana sterownikiem podłogowym. W salonie mam dwie pętle jak stanę pomiędzy nimi to jedna noga stoi na ciepłej podłodze a druga na zimnej
Wszystkie pętle są mniej więcej takie same


@Gilim: poważnie masz wszystkie pomieszczenia identycznych wymiarów? Nawet w łazience masz taki sam rozstaw i oczekiwaną temperaturę?
@defoxe: Praktycznie tak. Jadalnia otwarta na salon to trzy pętle ( jedna jadalnia i dwie salon ) pokój gościnny, kuchnia i łazinka są prawie identyczne a łazienkę dogrzewa grzejnik łazienkowy
Generalnie z racji tego, że dół to praktycznie jedna otwarta przestrzeń problemem nie jest temperatura jako taka bo mam 21,5 stopnia ale różnice w temperaturze podłogi
Zostawiam taktyczny komentarz bo w sumie po wprowadzce mam podobne kłopoty. Miałem "zapowietrzony" rotametr ale przepływ był. Teraz nie mogę dogrzać jednego z pomieszczeń mimo maksymalnego przepływu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Generalnie z racji tego, że dół to praktycznie jedna otwarta przestrzeń problemem nie jest temperatura jako taka bo mam 21,5 stopnia ale różnice w temperaturze podłogi

@Gilim: a jakie masz rozstawy ? Bo ja początkowo myślałem że wcale ci nie grzeją pętlę.
Nie mam mieszacza przy roździelaczu. Z pieca zasilane są dwa oddzielnie sterowane obiegi 1) podłogówka 2) grzejnki na piętrze. Zawór mieszający jest przed pompą do zasilania podłogówki. Listwa dostaje na zasilaniu odpowiednią temperaturę. Problem jest albo w pętlach albo rozdzielaczu.