Wpis z mikrobloga

@Gilim: Odkręć całkowicie pokrętła na dolnej belce i sprawdź czy wszystkie iglice we wkładkach wystają na jednakową wysokość, jak nie, to te wciśnięcie musisz rozruszać. Jak wyłączysz pompę na podłogówki, to rotametry pokazują 0? Pytam dlatego, bo być może wskaźnik się przywiesił i niby pokazuje przepływ, a faktycznie go nie ma, bo dana pętla będzie zapowietrzona.
Ja bym zrobił tak, że przynajmniej na pół dnia puściłbym tylko te trzy chłodne pętle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gilim: jak się steruje taka podłogowka bez automatyki? Musi być cały czas lekko grzania podłoga? A piec się włącza jak temperatura spadnie na kontrolerze?
  • Odpowiedz
  • 0
@adekk1: Bez automatyki na poszczególne pętle ? Z racji otwartej przestrzeni nie jest mi to potrzebne. Mam piec z pogodówką i adaptacją krzywej grzewczej i to mi wystarcza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adekk1: normalnie. Ja często nie rozumiem po co ludzie montują te siłowniki na pętlę skoro mają otwarta przestrzeń i jeden sterownik. Pewnie z niewiedzy. Ja cały dół mam na rotometrach i sterowane ogólne. I działa jak ta lala.
  • Odpowiedz
@Gilim: trzeba rozkręcić i wyczyścić. Nie robiłem tego nigdy, ale ta przezroczysta część ze skalą na 90% się wykręca, tylko trzeba przykontrować za pokrętło regulacyjne. Oczywiście wszystko się robi na wyłączonej pompie, zakręconych zaworach przed belkami i upuszczeniu nadmiaru ciśnienia.
  • Odpowiedz