Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam mircy z tagu #psychologia #psychiatria od niemal 2 lat moja mama szuka u siebie choroby i ciągle mówi że jest chora. Niemniej jednak wyniki poza minimalnymi jednostkowymi wskazaniami nieznacznie odbiegają od normy na co lekarz powiedział zmienić ciut dietę a tak to jest wszystko git jak na jej wiek. Badanie krwi miała robione kilkanaście razy wydała na lekarzy tych konwencjonalnych i "niekonwencjonalnych" rezonanse doszła do takich pomysłów że zrobiła by sobie rezonans całego ciała gdyby to było możliwe. Jeśli jakiś lekarz mówi że jest git to jest w jej mniemaniu "#!$%@?". Trochę kręciła się w tym samym gronie lekarzy i w końcu i oni stwierdzili że no wie pani może warto iść do psychiatry. No i tu kolejny problem mama mówi że nie jest głupia i że to nie w tym kierunku była raz czy dwa u psychologa bo ją siostra zaciągnęła ale oczywiście z jej podejściem marne skutki. Mojemu ojcu już puszczają nerwy nawet już ją kontrolujemy a raczej ja w sensie telefonu, patrzę co przegląda na telefonie i 10% jest facebook a 90% choroby/leki mi to wygląda na Hipochondrię/Nerwice hipochondryczną/Cyberchondria. Jak ją namówić na leczenie? Zainteresowanie jej "chorobami" już wygasło także nikt na to nie zwraca uwagi żeby tego nie pogłębiać ale prawie 2 lata pogłębiło to na tyle że sami nie wiemy co z tym teraz zrobić.
#zalesie #pomoc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c2f763ddfc93000ae0c7d0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 4
To depresja silna może być : Moja mama wiek 60lat
Te same zachowanie.
Okazało się, że ma silna depresję że stanami lękowymi.
Zmieniała psychiatrów kilka razy. Każdy brał 250zl za godzinę plus minus.
Bo ona ma raka/guza/inne choroby a nie depresję i leki..
Az pewnej nocy zaczęła mnie takie leki, Krzyki itd że karetka ja zabrała. Dostała leki na uspokojenie i psychotropy.
Mija już 3 mc leczenie tabsamj. Zaczęła do ludzi wychodzić,
@AnonimoweMirkoWyznania: jakie minimalne odchylenia?? Dokładnie?

Moze jest chora ludzie czuja chorobe niekiedy pare lat przed objawamii np. W chwili diagnozy jakiegos raka mowia ze wiedzielii ze coś jest nie tak od paru lat bo sa mocno zmeczeniii ale robili badania i wszystko okej.

Moze objawy menopauzy i warto pomyśleć o htz?
OP: Jeśli chodzi o depresję to psychiatra wykluczył to na spotkaniu ale co mógł o niej się dowiedzieć po 2 wizytach. Nie wiem jak to nazwać bo wykluczy jakąś przypadłość to szuka innej jak nie ciśnienie to serce jak nie serce to trzustka jak nie trzustka to krew bo czuje jak by jej mrówki w żyłach chodziły jak poszła na badanie krwi i ze stresu nie dało się pobrać to powiedziała