Wpis z mikrobloga

Kurde Miraski, nie wiem czy mam się martwić czy nie. Syn lat 6 - czyta płynnie książki, nauczył się tabliczki mnożenia, idzie z nim przeprowadzić prosta rozmowę po angielsku, bardzo lubi grać na pianinie i dobrze mu to wychodzi.

Z żoną jesteśmy bardzo aktywni, lubimy jeździć na rolkach, rowerach, łyżwach, chodzić po lesie itd. Praktycznie w każdy weekend nie ma nas w domu bo gdzieś jeździmy na dłuższe bądź krótsze wycieczki (oczywiście z dziećmi).

Co mnie martwi - po powrocie do domu najchętniej gra na konsoli lub na kompie w Minecrafta, w zasadzie nic nie lubi robić innego w wolnym czasie. Jak go już gdzieś wyciągniemy to jest spoko, ale sam nie zaproponuje np. żeby pójść na rower czy na spacer.

Nie wiem może szukam dziury w całym, bo chłop się bardzo dobrze rozwija i przoduje na tle swojej grupy.

#rodzina #rodzicielstwo #pytanie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 18
  • Odpowiedz
@6poziomprokrastynacji: Nie jestem ekspertem ale wg mnie powinieneś go uczyć inicjatywy własnej, i żeby lubił sam z siebie spędzać czas, mieć jakieś własne projekty, szukać sobie coś do roboty itd. Jak byłem mały też taki byłem, czyli bardzo dobrze mi szło w szkole ale nienawidziłem robić cokolwiek i tylko pod wpływem kolegów robiłem cokolwiek. A później ta cecha przeważyła i zostałem #!$%@?.

Wg mnie pianino i angielski to trochę dużo dla
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@6poziomprokrastynacji: limity czasowe, na które sam się zgodzi. U mnie podobnie, ale zdecydowanie przesadziłem z dostępnym przedziałem czasu i teraz cierpię i naprawiam mój błąd. Mózg inaczej pracuje, szczególnie u tak młodego człowieka, przy rozrywce dostarczanej przez gry komputerowe i łatwo o uzależnienie, z którego ciężko wybrnąć. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@6poziomprokrastynacji mam chrześniaka 8 latka. Ostatnio oddał moim dzieciom wszystkie swoje zabawki bo "już się nie bawi". Dla mnie mindfuck bo siostrzeniec w podobnym wieku uwielbia lego, planszowki, autka warsztaty itp. Ale faktycznie, chrześniak wywalił wszystko. W pokoju ma tylko komputer - żadnych maskotek, planszówek itp. Po przyjściu ze szkoły gra lub idzie na dwor. Rodzice też są bardzo aktywni- rowery, wycieczki itp. Nie ma problemów w szkole. Może w ten sposób
  • Odpowiedz